statystyki

W ten sposób prezydent Putin skoryguje ustrój

autor: Michał Potocki29.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 29.01.2020, 07:39
Prezydent Putin

Prezydent Putinźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: SHAMIL ZHUMATOV POOL

DGP analizuje krok po kroku procedowane właśnie zmiany w konstytucji Federacji Rosyjskiej. Wśród nich – umocnienie kontroli nad sądami.

432 głosy za, zero przeciw, zero wstrzymujących się. W ten sposób rosyjska Duma Państwowa odniosła się w zeszłym tygodniu do propozycji nowelizacji konstytucji, poprzez którą Władimir Putin szykuje kraj do zmiany prezydenta po 2024 r. W DGP opisywaliśmy już ogólny kierunek zmian. Dzisiaj przyszedł czas na głębszą analizę. Drugie czytanie jest planowane na 12 lutego. W kwietniu – czyli już po przyjęciu zmian przez parlament – mają się wypowiedzieć Rosjanie w pierwszym od 1993 r. referendum.

Ostrzejsze kryteria

– Projekt ma na celu zagwarantowanie suwerenności naszego kraju, umocnienie gwarancji socjalnych obywateli, rozwój systemu politycznego, w tym poprzez wzmocnienie roli parlamentu, sformowanie struktury organów władzy państwowej, ustanowienie systemu władzy publicznej, a także zwiększenie oczekiwań wobec osób sprawujących stanowiska państwowe oraz ulepszenie procesu ustawodawczego – wyliczał z trybuny Dumy szef parlamentarnej komisji ustawodawczej Pawieł Kraszeninnikow.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie