statystyki

W ten sposób prezydent Putin skoryguje ustrój

autor: Michał Potocki29.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 29.01.2020, 07:39
Prezydent Putin

Prezydent Putinźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: SHAMIL ZHUMATOV POOL

DGP analizuje krok po kroku procedowane właśnie zmiany w konstytucji Federacji Rosyjskiej. Wśród nich – umocnienie kontroli nad sądami.

432 głosy za, zero przeciw, zero wstrzymujących się. W ten sposób rosyjska Duma Państwowa odniosła się w zeszłym tygodniu do propozycji nowelizacji konstytucji, poprzez którą Władimir Putin szykuje kraj do zmiany prezydenta po 2024 r. W DGP opisywaliśmy już ogólny kierunek zmian. Dzisiaj przyszedł czas na głębszą analizę. Drugie czytanie jest planowane na 12 lutego. W kwietniu – czyli już po przyjęciu zmian przez parlament – mają się wypowiedzieć Rosjanie w pierwszym od 1993 r. referendum.

Ostrzejsze kryteria

– Projekt ma na celu zagwarantowanie suwerenności naszego kraju, umocnienie gwarancji socjalnych obywateli, rozwój systemu politycznego, w tym poprzez wzmocnienie roli parlamentu, sformowanie struktury organów władzy państwowej, ustanowienie systemu władzy publicznej, a także zwiększenie oczekiwań wobec osób sprawujących stanowiska państwowe oraz ulepszenie procesu ustawodawczego – wyliczał z trybuny Dumy szef parlamentarnej komisji ustawodawczej Pawieł Kraszeninnikow.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie