Karczewski o opinii Komisji Weneckiej: Niedopuszczalne, by niepolska instytucja decydowała, co mamy robić

16.01.2020, 20:26; Aktualizacja: 16.01.2020, 20:27
Wicemarszałek Stanisław Komisja Wenecka oceniła w wydanej w czwartek opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych, że niektóre z zapisów przyjętych przez Sejm mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Zarekomendowała, by nie przyjmować zapisów w sprawie rozszerzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Nowelą zajmuje się na obecnym posiedzeniu Senat.

Wicemarszałek Stanisław Komisja Wenecka oceniła w wydanej w czwartek opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych, że niektóre z zapisów przyjętych przez Sejm mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Zarekomendowała, by nie przyjmować zapisów w sprawie rozszerzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Nowelą zajmuje się na obecnym posiedzeniu Senat.źródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Jest niedopuszczalne, aby instytucja międzynarodowa, instytucja niepolska, nie-Polacy decydowali, czy sugerowali, co my parlamentarzyści mamy robić - podkreślił wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (Pis) odnosząc się do opinii Komisji Weneckiej nt. nowelizacji ustaw sądowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • gosc (2020-01-17 08:52) Zgłoś naruszenie 72

  Pan były marszałek nie jest prawnikiem zatem dlaczego się wypowiada na tematy, w ktorych nie jest ekspertem ? chyba, że powtarza to po kimś ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • turpin(2020-01-17 09:01) Zgłoś naruszenie 71

  "Niedopuszczalne, by niepolska instytucja decydowała, co mamy robić". Nie potrzebujemy tego! My, Polacy, sami potrafimy - kontynuował Marszałek - wszystko u siebie elegancko rozp...dolić!

  Odpowiedz
 • Panie Karczewski no pomyśl Pan trochę(2020-01-17 08:43) Zgłoś naruszenie 50

  A czy jak robili poprzednie rozbiory Polski, to się polskiego parlamentu pytali o zdanie.

  Odpowiedz
 • 2+2=4(2020-01-17 08:46) Zgłoś naruszenie 44

  Rozbiory państwowości w Polsce zawsze były sprawką targowicy. Nie inaczej jest teraz.

  Odpowiedz
 • Nasz(2020-01-17 09:42) Zgłoś naruszenie 32

  karczewski oderwany od stołka w Senacie tak jak deweloper i cały pis zna się na wszystkim

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wstyd (2020-01-17 10:45) Zgłoś naruszenie 20

  Karczewski o opinii Komisji Weneckiej: Niedopuszczalne, by niepolska instytucja decydowała, co mamy robić...... Organizacja Narodów Zjednoczonych, ONZ uniwersalna (z wyjątkiem narodów niereprezentowanych) organizacja międzynarodowa, z siedzibą w Nowym Jorku, powstała 24 października 1945 roku[1][2] w wyniku wejścia w życie podpisanej 26 czerwca 1945 w San Francisco Karty Narodów Zjednoczonych. ONZ jest następczynią Ligi Narodów. ONZ stawia sobie za cel zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego, rozwój współpracy między narodami oraz popieranie przestrzegania praw człowieka.(....) Cele ONZ Utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa za pomocą zbiorowych i pokojowych wysiłków. Rozwijanie przyjaznych stosunków między narodami na zasadach samostanowienia i suwerennej równości. Rozwiązywanie konkretnych problemów międzynarodowych (gospodarczych, społecznych, kulturowych, humanitarnych, czy dotyczących praw człowieka) na zasadzie współpracy międzynarodowej oraz uznania równości ras, płci, języków i wyznań. Stanowienie ośrodka uzgadniania działań narodów w imię wspólnych celów...... wikipedia ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo (....) W jej skład wchodzą eksperci w dziedzinie prawa, przede wszystkim konstytucyjnego[1] i międzynarodowego. Miejscem obrad jest Scuola Grande di San Giovanni Evangelista[2] w Wenecji[3][4]. Komisja Wenecka jest organem Rady Europy i nie należy jej mylić z instytucjami Unii Europejskiej. (....)Pomoc konstytucyjna jest głównym obszarem działalności Komisji. Zapewnia ona poszczególnym państwom doradztwo w sprawach związanych z prawem konstytucyjnym. Komisja realizuje w ten sposób swą rolę polegającą na ochronie praw człowieka i wzmocnieniu instytucji demokratycznych. Procedura wydawania opinii rozpoczyna się zwykle na wniosek danego państwa. Wniosek taki mogą złożyć również organy Rady Europy (Komitet Ministrów Rady Europy, Zgromadzenie Parlamentarne, Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych i Sekretarz Generalny), a także organizacje i państwa uczestniczące w pracach Komisji..... wikipedia

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie