statystyki

Konferencja Episkopatu w marcu pozna sytuację w Caritasie

autor: Paulina Nowosielska, Anita Sobczak16.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 16.01.2020, 09:10
„Przeprosiny należą się za zranienia i trudne sytuacje, które były państwa udziałem” – takie słowa, jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, mieli usłyszeć we wtorek byli pracownicy Caritas Polska z ust bp. Wiesława Szlachetki.

„Przeprosiny należą się za zranienia i trudne sytuacje, które były państwa udziałem” – takie słowa, jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, mieli usłyszeć we wtorek byli pracownicy Caritas Polska z ust bp. Wiesława Szlachetki.źródło: ShutterStock

Przepraszam. To słowo skierował do byłych pracowników Caritas Polska przewodniczący Komisji Nadzorczej badającej doniesienia o nieprawidłowościach w tej instytucji.

„Przeprosiny należą się za zranienia i trudne sytuacje, które były państwa udziałem” – takie słowa, jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, mieli usłyszeć we wtorek byli pracownicy Caritas Polska z ust bp. Wiesława Szlachetki. To hierarcha, który został wyznaczony przez Konferencję Episkopatu Polski do wyjaśnienia zarzutów stawianych dyrektorowi CP ks. Marcinowi Iżyckiemu. Podczas wielogodzinnych spotkań, które odbyły się we wtorek, bp Szlachetka rozmawiał z kilkunastoma osobami. Co ważne, w tym gronie znaleźli się wszyscy byli kierownicy działów, którzy rozstali się z Caritasem wraz z nastaniem nowego zarządu. Wszyscy potwierdzili zarzuty, o których wcześniej pisaliśmy na łamach DGP. – Zostaliśmy wysłuchani – usłyszeliśmy od nich.

Przypomnijmy, kontrola w CP trwa już od kilku miesięcy. Jej powodem są m.in. doniesienia o metodach zarządzania ks. Iżyckiego, który po objęciu funkcji w lipcu 2017 r. podejmował kontrowersyjne decyzje personalne i finansowe.

Co usłyszał bp Szlachetka? Z naszych informacji wynika, że byli pracownicy jednym głosem mówili o poniżaniu. Wspominali, jak ks. Iżycki opowiadał, że w poprzednim miejscu pracy wszyscy się go bali. – Podkreślał, że ma dobrych prawników, ustawionych.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie