statystyki

Brexitem jak młotem w czerwoną hołotę. Skończmy to już

autor: Jakub Kapiszewski20.12.2019, 08:03; Aktualizacja: 20.12.2019, 08:05
Na Wyspach stał się cud: chłopak z Oksfordu, ucieleśnienie establishmentu znad Tamizy, przekonał do siebie wyborców z miejsc, gdzie na takich jak on przez dekady pluto.

Na Wyspach stał się cud: chłopak z Oksfordu, ucieleśnienie establishmentu znad Tamizy, przekonał do siebie wyborców z miejsc, gdzie na takich jak on przez dekady pluto.źródło: ShutterStock

Na Wyspach stał się cud: chłopak z Oksfordu, ucieleśnienie establishmentu znad Tamizy, przekonał do siebie wyborców z miejsc, gdzie na takich jak on przez dekady pluto.

J eszcze zanim w ubiegły piątek okazało się, że konserwatyści pod wodzą Borisa Johnsona odnieśli największe zwycięstwo wyborcze od czasów Margaret Thatcher, do sztabów spływały sensacyjne wieści. Jeden za drugim na stronę torysów przechodziły okręgi, które dotychczas głosowały na posłów konkurencyjnej Partii Pracy. Czasem od 101 lat – jak w przypadku Rother Valley, gdzie laburzyści konsekwentnie wygrywali od 1918 r.

Magazyn DGP 20.12.19

Magazyn DGP 20.12.19

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Na niebieski – barwy konserwatystów – zmieniły kolor również okręgi, które na mapie wyborczej Wielkiej Brytanii mieniły się czerwienią kolejno od 97 lat (Don Valley), 87 lat (Wakefield) lub od czasów II wojny światowej. Rano było jasne, że wierny dotychczas laburzystom pas w środowej i północnej Anglii o robotniczych, często górniczych korzeniach – zwany czerwonym murem – padł. Partia Pracy zanotowała swój najgorszy wynik wyborczy od 1935 r., tracąc 60 mandatów i zajmując 202 miejsca w Izbie Gmin. Konserwatyści do nowego parlamentu wprowadzą 365 posłów, największą reprezentację od 1987 r.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (7)

 • Freedom and sovereignty(2019-12-20 08:17) Zgłoś naruszenie 177

  Wolna i suwerenna WB zaraz zastrzegła, iż Orzeczenia TSUE nie będą wkrótce "honorowane" ,a Czerwona Rzesza niech się nie miesza od dziś w sprawy królestwa WB - zasługa m/in Tuska.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • green (2019-12-20 09:36) Zgłoś naruszenie 118

  Jak dla Polski wyrownaja sie wyplaty unijne z naszymi wplatami do unii wtedy mozemy pomyslec nad wyjsciem z tego komunistycznego rezimu jakim jest UE.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • UE(2019-12-20 09:03) Zgłoś naruszenie 710

  Taka ona wolna i zastrzega zeby sie nie mieszac, a pragnie zachowac umowy o handlu i naraza ludzi na brak lekow i destabilizacje

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • UE - jest dla nas niebezpieczna(2019-12-23 23:07) Zgłoś naruszenie 34

  UE to projekt nie dla nas. Jakie jest z UE plastikowe mocarstwo to pokazał kryzys emigracyjny. Nawet granic nie potrafią upilnować, a jedynymi, przeciwko którym aktywnie działają władze UE - to obywatele UE, którzy wg tej organizacji, nie mają prawa do samostanowienia bo wg. bukselki rządzi brukselka. Mieszkańcy UE (bo raczej nie obywatele) nie mają prawa nawet do czegoś tak elementarnego jak obrona przeciwko terrorystom i ich religii, która obiecuje im nagrody za mordowanie mieszkańców m.in. UE.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie