Esbek, który współpracował z Kościołem. Ustawa dezubekizacyjna pozbawiła go znacznej części emerytury

autor: Paulina Nowosielska13.11.2019, 08:03; Aktualizacja: 13.11.2019, 08:06
akta, archiwum

akta, archiwumźródło: ShutterStock

Ustawa dezubekizacyjna pozbawiła go znacznej części emerytury, choć właśnie takich jak on miała chronić. Na dziś sąd wyznaczył termin rozprawy, na której rozpatrzy sprawę Krzysztofa Kęskiego – esbeka, który współpracował z Kościołem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • Art. 15 a Ustawy o Zaopatrzeniu EmerytaPolicjantów(2019-11-13 20:34) Zgłoś naruszenie 10

    A co z art. 15 a Ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym fszy??!! Dziennikarze Gazety Prawnej napiszcie o art. 15 a !! To jest dopiero bubel prawny! Nie jestem esbekiem, służyłem wolnej Polsce i w międzyczasie w czasie gdy służyłem wolnej Polsce p . Buzek wciągnął mnie pod art.15 a! Dlaczego nikt nie podnosi Larumu ??!! Nadmieniam, że Związki Zawodowe Policji zostały wyrolowane albo inaczej MSWiA nie dotrzymało warunków umowy!!

    Odpowiedz
  • Pola(2019-11-13 18:20) Zgłoś naruszenie 50

    Czerpał z dwóch źródeł, wtedy i teraz. Mam nadzieje, ze nie podwyższa mi tej emerytury, bo tak jak we współpracę Piotrowicza, tak i w te Kęskiego nie wierze...

    Odpowiedz
  • robak(2019-11-13 17:53) Zgłoś naruszenie 60

    Ta ustawa to zemsta PiS na panującym ustroju i ludziach - To nie o Sprawiedliwość tu IDZIE !!!

    Odpowiedz
  • Amber Gold(2019-11-13 17:51) Zgłoś naruszenie 13

    Do 2016;roku pełno było w Policji byłych tzw. esbeków. Pytam się dlaczego jeśli tak bardzo zależało Wam na dobrobycie Państwa a przecież zajmowaliście najpowazniejsze niekiedy funkcje od Policji CBA po ABW pozwoliliście na powstanie i działanie takich szemranych instytucji jak AMBER GOLD???!!? Co nie można było rozpracować operacyjnie??!! Przecież te metody rozpracowywania były już znane za komuny... Przykro to stwierdzić ale do wszystkich macie pretensje tylko nie do siebie! Służyłem w Policji prawie 20 lat i się napatrzyłem na Wasze czasami ochydne zagrania! Wam należały się wszystkie PROFITY a innym tym na samym dole odpady. Wiem , że kiedyś w przyszłości Państwo zwróci Wam zabrane emerytury. Ale poczujcie trochę jak być upokorzonym ....Bez pychy na twarzy...

    Odpowiedz
  • Kuty na cztery łapy(2019-11-13 16:49) Zgłoś naruszenie 23

    Który mądrzejszy esbek to założył biznes i mu wisi czy dostanie całą emeryturę czy okrojoną! Boję się, że nagle będą wyrastać 130 letni księża i będą świadczyć o współpracy z Kościołem byłych esbeków! Jak to miało miejsce z kamienicami! Najlepiej ciągnęli ze skarbca państwowego za czasów PO szczególnie w Warszawie! Okradali nas liniowych policjantów na potęgę! Myśleli, że są bezkarni a tu taka niespodzianka od państwa! Niestety za pychę i chciwość trzeba odpokutować! Pycha Panowie i Panie to grzech ciężki jeśli mówimy w tym przypadku o Kościele! Sam bohater artykułu mówi że poszedł do Wydziału za pieniędzmi. Nie chce mi się wierzyć,że przeszedł wewnętrzną przemianę i stał się tzw. księdzem Robakiem. Widać, że chłodno kalkulował i analizował bo w końcu analitykiem był. Kuty na cztery łapy.Zabezpieczyl się na przyszłość. Choć bardzo chciałbym się mylić....

    Odpowiedz
  • Krzywda ludzka wraca(2019-11-13 15:23) Zgłoś naruszenie 34

    Za Policji żyli jak pączki w maśle! Największe grupy uposażeń, nagrody , premię, dodatki no i awanse! I to wszystko kosztem policjanta liniowego. Krzywda ludzka wraca..

    Odpowiedz
  • Bert(2019-11-13 15:00) Zgłoś naruszenie 61

    tam cały wydział "współpracował" z Kościołem, a najefektowniej z ks. Popiełuszką

    Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2019-11-13 13:41) Zgłoś naruszenie 124

    Ciekawa ustawa, która daje większą szansę na pełna emeryturę temu, który oszukiwał pracodawcę.

    Odpowiedz
  • Też policjant(2019-11-13 11:15) Zgłoś naruszenie 208

    Jeżeli jest prawdą, że współpracował z klechami, szpiegami Watykanu to powinien iść do więzienia. Szuja zdrajca.

    Odpowiedz
  • Bleh(2019-11-13 10:01) Zgłoś naruszenie 75

    Hehe. To go nauczy.

    Odpowiedz
  • green(2019-11-13 09:56) Zgłoś naruszenie 45

    I dobrze ze przepisy prawa okreslaja ze takie i podobne przypadki rozpatruja sady. Ci co pisza o zdrajcach nie znaja realii tamtego okresu. Nie moglo byci opozycji wiec mozna bylo byc albo za albo byc tzw. zdrajca interesow ludu pracujacego miast i wsi.W najlepszym razie mozna bylo siedziec cicho ,ale to nie zawsze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • punkt widzenia(2019-11-13 08:25) Zgłoś naruszenie 201

    Lepiej mieć do czynienia z 100 wrogów niż jednym zdrajca.

    Odpowiedz
  • rewanż(2019-11-13 08:23) Zgłoś naruszenie 106

    .....Ustawa dezubekizacyjna z 2016 r. zakłada, że jeśli funkcjonariusz służb bezpieczeństwa udowodni, że przed 1990 r., bez wiedzy przełożonych, podjął współpracę i wspierał osoby lub organizacje działające na rzecz niepodległości Polski, zostanie spod jej przepisów wyjęty...... czyli kto był zdrajcą i donosił na swoich jest cacy. No cóż, esbecy którzy zajmowali się gospodarką narodową PRL i z KK nie mieli żadnych związków zostali pozbawieni emerytur 10 lat temu.

    Odpowiedz