statystyki

Hillary Clinton nie wyklucza kandydowania

autor: Radosław Korzycki06.11.2019, 08:30; Aktualizacja: 06.11.2019, 08:30
Byłą pierwszą damę kuszą korzystne sondaże, ale są one inspirowane przez zaplecze Donalda Trumpa, który sądzi, że po raz drugi też by ją pokonał.

Byłą pierwszą damę kuszą korzystne sondaże, ale są one inspirowane przez zaplecze Donalda Trumpa, który sądzi, że po raz drugi też by ją pokonał.źródło: ShutterStock

Byłą pierwszą damę kuszą korzystne sondaże, ale są one inspirowane przez zaplecze Donalda Trumpa, który sądzi, że po raz drugi też by ją pokonał.

Kampania w obozie amerykańskich demokratów znalazła się w impasie. Dotychczasowy lider wyścigu o partyjną nominację Joe Biden wyraźnie słabnie. Nie z powodu plotek o jego ewentualnych naciskach na władze Ukrainy, gdy był wiceprezydentem, ale dlatego, że coraz gorzej radzi sobie w debatach i nie jest w najlepszej formie fizycznej. Partyjna lewica jest podzielona między senatorów Berniego Sandersa i Elizabeth Warren. Idol centrystów, odwołujący się do chrześcijańskich wartości burmistrz South Bend w Indianie Pete Buttigieg nie może przebić szklanego sufitu 8 proc., a kampania kobiecej wersji Baracka Obamy, czyli senator Kamali Harris, jest w kompletnej rozsypce. Kandydatka zaczęła zwalniać personel.

Tymczasem telewizja Fox News opublikowała sondaż, z którego wynika, że gdyby Hillary Clinton włączyła się teraz do wyścigu, miałaby szansę na nominację. Była szefowa amerykańskiej dyplomacji nie dość, że nie zaprzeczyła takiej wersji, to jeszcze zaktywizowała się w ostatnich dniach. W poniedziałek była w Denver z okazji promocji swojej nowej, napisanej wraz z córką Chelsea książki pod tytułem „The Book of Gutsy Women” (Książka nieustraszonych kobiet) i zabrała głos na temat bieżącej kampanii wyborczej.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie