Pokolenie klawiatury masowo cierpi na zespół cieśni nadgarstka

31.07.2019, 12:23; Aktualizacja: 31.07.2019, 12:58
Jeżeli lekarz podczas wizyty potwierdzi zespół cieśni nadgarstka, może początkowo zalecić fizykoterapię oraz noszenie opaski elastycznej. Dolegliwości bólowe łagodzą również: ultradźwięki, laser, krioterapia czy jonoforeza. Lekarz może również zalecić miejscowo injekcję z kortyzonu. W większości przypadków i one nie poprawiają sytuacji na stałe, więc wcześniej czy później trzeba podjąć decyzję o operacji, czyli odbarczeniu uciśniętego nerwu.

Jeżeli lekarz podczas wizyty potwierdzi zespół cieśni nadgarstka, może początkowo zalecić fizykoterapię oraz noszenie opaski elastycznej. Dolegliwości bólowe łagodzą również: ultradźwięki, laser, krioterapia czy jonoforeza. Lekarz może również zalecić miejscowo injekcję z kortyzonu. W większości przypadków i one nie poprawiają sytuacji na stałe, więc wcześniej czy później trzeba podjąć decyzję o operacji, czyli odbarczeniu uciśniętego nerwu.źródło: ShutterStock

Lekarze alarmują - coraz więcej ludzi masowo cierpi na dolegliwości zwane zespołem cieśni nadgarstka. Drętwienie palców i nadgarstka, dokuczliwy ból, który nie pozwala spać, a praca przy komputerze staje się zmorą. To efekt przeciążeń dłoni, które powoduje długotrwała praca przy komputerze. Jak radzić sobie z tym problemem i na co zwrócić uwagę?

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • 1-2(2019-08-01 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Przez kilka lat w dzień i w nocy bolały mnie oba nadgarstki. Dopiero okłady z liści młodej kapusty usunęły całkowicie dolegliwość. Wystarczy kilka razy je zastosować; najpierw nadgarstek owinąć trochę pomiażdżonym liściem ( puszczającym sok), na to nałożyć folię aby sok nie wyciekał i wreszcie lekko obandażować aby okład się nie przesuwał. Potrzymać ze trzy godziny lub na cała noc. Wystarczy kilka razy wykonać okłady i ból mija całkowicie. Mnie pomogło a też mam komputer.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie