statystyki

Ursula von der Leyen z wizytą w Warszawie. Premier ma rozmawiać nie tylko o tece, ale także o budżecie i klimacie

autor: Grzegorz Osiecki, Magdalena Cedro25.07.2019, 07:20; Aktualizacja: 25.07.2019, 07:20
Ważną kwestią w relacjach na linii Warszawa – Bruksela jest praworządność, choć rząd Mateusza Morawieckiego nie chce głośno podnosić tej kwestii.

Ważną kwestią w relacjach na linii Warszawa – Bruksela jest praworządność, choć rząd Mateusza Morawieckiego nie chce głośno podnosić tej kwestii.źródło: ShutterStock

Premier Mateusz Morawiecki ma rozmawiać dzisiaj z Ursulą von der Leyen nie tylko o tece, ale także o budżecie i klimacie – najbardziej palących dla rządu sprawach.

Naturalnym tematem do rozmowy nowej przewodniczącej KE z szefem polskiego rządu w Warszawie jest teka komisarza dla Polaka. Kluczowe jest to, jakie portfolio Polska dostanie i kto pojedzie do Brukseli nad nim pracować.

Co do personaliów sytuacja zaczyna się wyjaśniać. – W czwartek, gdy pani von der Leyen będzie w Polsce, wybieram się do Poznania, by zaprezentować jedną atrakcyjną inwestycję. Mój plan na najbliższe tygodnie nazywa się „Poznań”, a jeśli wyborcy mi zaufają, to na najbliższe lata. Nie wybieram się do Komisji Europejskiej, mam zamiar reprezentować Poznań w parlamencie krajowym – mówi DGP Jadwiga Emilewicz, wymieniana jako jedna z propozycji polskiego rządu na nową komisarz w Brukseli. Z nieoficjalnych informacji wynika, że reszcie stawki przewodzi Krzysztof Szczerski.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • utylizowac(2019-07-25 09:01) Zgłoś naruszenie 12

    nie wierze ze unia dopusci takie warholstwo do jakiegokowiek koryta unijnego chodzi o pisowska holote

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie