Pasmo zagranicznych sukcesów [TWEET TYGODNIA]

autor: Bartek Godusławski19.07.2019, 07:00; Aktualizacja: 19.07.2019, 08:27
Bartek Godusławski

Bartek Godusławskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Nowe rozdanie unijne i wybory na najważniejsze stanowiska w Brukseli to wielki sukces międzynarodowy premiera Mateusza Morawieckiego. Jeśli państwo nie wierzą, to spróbuję udowodnić, co nie będzie trudne. No bo czy Frans Timmermans został szefem Komisji Europejskiej? Nie. Została Ursula von der Leyen, niemiecka minister obrony narodowej.

Osoba bardzo zasadnicza, przywiązana do reguł gry i praworządności. Były wicepremier Jacek Rostowski, który zna ją od ponad 40 lat, bo jako nastolatka zamieszkała w jego rodzinnym domu, może potwierdzić. Popieramy więc na czele KE osobę, która wreszcie rozprawi się z nieprzestrzeganiem praworządności w Polsce, czego trudno by nie uznać za sukces.

Kolejnym są wybory na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim. Beata Szydło dwa razy nie została wybrana na szefową komisji, a wczoraj okazało się, że będzie nią Słowaczka Lucia Ďuriš Nicholsonová. Oczywiście na pierwszy rzut oka wygląda to na porażkę, ale jeśli się chwilę zastanowić, to jednak jest sukcesem. Dowodzi tego choćby Tomasz Poręba, europoseł PiS. Jego zdaniem: „Ci, którzy najgłośniej krzyczą o praworządności i wolności, ostentacyjnie, z buta, łamią demokratyczne zasady wyboru na stanowiska w PE wskazanych przez grupy polityczne osób. Tak dziś wygląda tzw. europejska demokracja. Hipokryzja, podwójne standardy i zero złudzeń”. Obnażyliśmy niedemokratyczne reguły panujące w Brukseli i Strasburgu. No bo jaka to demokracja, w której wszystko nie jest ustalone jeszcze przed głosowaniem, a eurodeputowani podnoszą lub nie rękę w zgodzie z własnymi przekonaniami?


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (2)

  • Debelak(2019-07-21 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby pan słuchał i czytał oprócz Łonietu i Guardiana i tym POdobnych szmatławców także na przykład sprawozdania z przemówienia p.von Leyen , to pewnie by pan wiedział że w przemówieniu inauguracyjnym przyjęła ona w zasadzie polskie stanowisko wobec przesiedleń i pomocy tak zwanym uchodźcom. Czyli pomoc dla nich na miejscu i żadnych przymusowych przesiedleń. Jednocześnie przyznała Polsce wielki wkład w przyjęcie ponad 1,5 miliona prawdziwych uchodźców z kraju toczącego wojnę z sąsiadem jakim jest Ukraina.

    Odpowiedz
  • Kpiarz(2019-07-19 14:10) Zgłoś naruszenie 10

    Tych sukcesów jest więcej. Woda nie zalała Holandii, Wyspy Brytyjskie zostały na swoim miejscu a Irlandia nadal jest członkiem UE........

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie