Skończył się sen o wielkiej koalicji. Schetyna musiał pogodzić się z samodzielnym startem ludowców

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak18.07.2019, 08:22; Aktualizacja: 18.07.2019, 08:23
Na dziś pewna wydaje się tylko wygrana PiS, pytanie, jak duża

Na dziś pewna wydaje się tylko wygrana PiS, pytanie, jak dużaźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

W trzech osobnych blokach wyborczych ma wystartować opozycja w jesiennych wyborach. Dla PiS wcale nie musi to być komfortowy wariant.

Dziś zarząd Platformy Obywatelskiej ma ogłosić decyzję w sprawie formuły, w jakiej partia pójdzie na najbliższe wybory. – To moment, w którym należy sprawę przesądzić. I wyborcy, i my sami wiemy, że nie można dłużej czekać. Mamy rękę wyciągniętą do wszystkich, ale jeśli deklarują, jak PSL, że nie widzą siebie w tym projekcie, musimy wyciągnąć z tego wnioski – przyznaje wiceszef partii Tomasz Siemoniak.

Decyzja PSL o budowaniu własnej Koalicji Polskiej wykluczyła powstanie wielkiej opozycyjnej koalicji. – Wariantów jest kilka, są opisywane w prasie. Będziemy rozmawiać, jak stworzyć możliwie najlepsze listy, na których będą mogły się znaleźć osoby gwarantujące reprezentację każdego wyborcy opozycji. Bo to się przekłada na realne głosy – zapewnia z kolei poseł PO Marcin Kierwiński.

Do wyboru zostały tak naprawdę dwa warianty. Wspólna lista z lewicą (obok niezależnej listy PSL) lub trzy oddzielne podmioty: PSL, PO i lewica. Nieoficjalnie wiadomo, że zwyciężyła koncepcja, w której Platforma startuje z własną Koalicją Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej, samorządowcy). To oznacza, że w PO pogodzono się już z samodzielnym startem ludowców w ramach budowanej przez nich Koalicji Polskiej, skupiającej wokół siebie środowiska konserwatywne i centrowe.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (5)

 • Inspektor Pracy(2019-07-18 11:14) Zgłoś naruszenie 30

  ..Schetyna --Wy POwinniście iść ale do Obozu Pracy -ciężkiej i niebezpiecznej , abyście zrozumieli tak naprawdę ile krzywdy uczyniliście.Okradzeni za pracę w nieb warunkach pracy z prawa do „dożycia” Ustawą wstecznie działajacą POmostową art 4 pkt4 , ---3miln podpisów o wiek emerytalny wyrzuconych cynicznie do kosza, ukradzione zasiłki pogrzebowe,ludzie którzy nie dożywają nowych waszych emerytur, kondukty rodzin po Nich.To jest Wasz POdly dorobek. Nawet pracodawcy w nią nie wierzą i nie płacą nagminnie składek za Ustawe POmostową! POwcy płaczą za Adamowiczem z Gdańska ale czy są lepsi od mordercy? Czy widzą oczami te tysiące kondukty pogrzebowe po takich pracownikach którzy zatrudniani od najmłodszych lat (bez wakacji,bez ferii) ,zatrudnionych w soboty i świeta (bez dni zamiennie wolnych) na wszystkich zmianach ,zatrudnionych przy źrodłach izotopowych ,rtęci ,gazach i pylach (wybuchowych i trujących) ,nieb napięciach ,wysokich ciśnieniach i temperaturach ,potwornym hałasie itp itp... z wieku emerytalnego, wstecznie działająca z 2008 r na 1998r Ustawą o Emeryturach POmostowych kradnąc Im emerytury i ochronę przedemerytalną do tego wieku własciwą lub doprowadzając do tego że tak wielu nie dożywa emerytur lub dożywszy żyje na nich rok ,dwa.,Czy wiedzą co dokonali?

  Odpowiedz
 • WYBORCA KOALICJI(2019-07-18 09:03) Zgłoś naruszenie 23

  jesli sie to rozleci nie ide na wybory a buraki z kamyszem na czele wyleca na jesien z obiegu na 100%

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-07-18 09:19) Zgłoś naruszenie 11

  Było przysłowie "... Wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle..." teraz będzie nowe " - jak PSL na ambicjach przywódców " ..... 😁

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie