statystyki

Program resortu środowiska „Czyste powietrze” w ogniu krytyki. Atakują go nawet swoi

autor: Jakub Pawłowski27.06.2019, 08:17; Aktualizacja: 27.06.2019, 08:18
W rządzie narasta konflikt wokół sztandarowego programu na rzecz walki ze smogiem i termomodernizacji budynków jednorodzinnych „Czyste powietrze”.

W rządzie narasta konflikt wokół sztandarowego programu na rzecz walki ze smogiem i termomodernizacji budynków jednorodzinnych „Czyste powietrze”.źródło: ShutterStock

W rządzie narasta konflikt wokół sztandarowego programu na rzecz walki ze smogiem i termomodernizacji budynków jednorodzinnych „Czyste powietrze”.

Niewystarczające zmiany w programie krytykuje już nie tylko Komisja Europejska, która uznała, że jest on nieefektywny i wymaga pilnych modyfikacji. Aktywiści m.in. z Polskiego Alarmu Smogowego ostrzegają, że inaczej na wielomiliardowe wsparcie z UE na wymianę kotłów i ocieplenie budynków nie będzie można liczyć.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk dementuje pojawiające się w mediach informacje o groźbie utraty finansowania. – O środkach europejskich w tym programie można mówić dopiero w przyszłej perspektywie finansowej 2021–2027. Rozmowy na ten temat dopiero się zaczynają – tłumaczy minister w odpowiedzi na pytania DGP.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (5)

 • Artur(2019-06-27 12:22) Zgłoś naruszenie 30

  program działa za wolno, za wolno podpisywane są umowy, za wolno wypłacane środki.. wiem bo chociaż sam dzięki programowi mam nowy, ekologiczny kocioł eei pellets od kostrzewa to moi rodzice od listopada czekają na jakikolwiek znak w sprawie złożonego wniosku i dalej cisza.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-06-27 10:24) Zgłoś naruszenie 21

  Kolejny gniot do poprawki. Pewnie, jak to tradycja nakazuje w poprawce będzie mnóstwo błędów, Sejm ją zatwierdzi, Prezydent podpisze a dyskusje rozciągną się na lata..........

  Odpowiedz
 • green(2019-06-27 12:02) Zgłoś naruszenie 03

  Ach ten PIS. WSZYSTKO ZLO TO ONI.

  Odpowiedz
 • Małgoś(2019-06-30 15:08) Zgłoś naruszenie 00

  Trzeba działać i walczyć ze smogiem !! Trzeba użyć skutecznych działań ! Program czyste powietrze jest bardzo dobry i też skorzystałam i mam EEI PELLETS z firmy kostrzewa ale ten program powinien być ogólnie dostępny oraz szybszy !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie