statystyki

Falstart Macrona w europarlamencie

autor: Magdalena Cedro17.06.2019, 07:23
Emmanuel Macron

Emmanuel Macronźródło: ShutterStock

Francuski prezydent nadal pozostaje wielką nadzieją euroentuzjastów w Europie, ale jego gwiazda zaczyna powoli tracić blask. I nie chodzi o to, że rozpędzonemu przez niego prounijnemu silnikowi zaczyna brakować paliwa. Dobry wynik liberałów w wyborach europejskich pokazuje, że zapotrzebowanie na ambitne postulaty napędzające integrację jest spore. Problemem są natomiast taktyczne błędy francuskiego przywódcy.

Jego zwycięstwo w wyborach prezydenckich i parlamentarnych dwa lata temu było tym bardziej spektakularne, że nikt się nie spodziewał, iż w czasach rozlewającego się eurosceptycyzmu można odnieść sukces dzięki hasłu „więcej Unii”. Niesiony na fali europejskiego renesansu Emmanuel Macron po majowych wyborach miał wjechać na białym koniu do PE wraz z armią francuskich euroentuzjastów gotowych do zmieniania Unii zgodnie z jego śmiałą wizją. Francuski przywódca musi jednak wstrzymać konie.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie