Sport dla dzieci jest ważny, żeby w przyszłości były sprawne i mogły się ruszać. Nie wiem, ale może ktoś z was oglądał film „Wall-e”. Ludzie siedzieli tam ciągle na fotelach i później nie mogli się ruszać. Ci ludzie byli uzależnieni od maszyn i nie mieli pomysłów. Świat jak z tego filmu byłby katastrofą. Ruch daje nam emocje dzięki czemu się lubimy.

Sport jest dobry dla każdego człowieka: małego, większego oraz dużego. Na sport na pewno znajdzie się czas w tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę oraz niedzielę. Postanowiłem wymienić wam sporty ale ze względu na to, że sportów jest bardzo dużo, wymienię ich kilka: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, hokej, baseball oraz tenis. Pewnie wiecie, że Polska jest mistrzem siatkówki. Mam nadzieję, że to zachęci was do uprawiania sportu.

Dzień Dziecka 2019

Dzień Dziecka 2019

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W wielu szkołach trwa teraz akcja „Rowerowy maj”, dzięki której dzieci i rodzice się ruszają. W tej akcji przyjeżdża się do szkoły samemu na różnych pojazdach nie wytwarzających spalin (oczywiście nie licząc tramwajów) za co później dostaje się naklejki z rowerami, które wkleja się do książeczek. Przed rowerowym majem w mojej klasie prawie nikt nie przyjeżdżał np. na rowerze do szkoły, a po rozpoczęciu akcji zobaczyłem, że przyjeżdżają tłumy dzieci.

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu. Mam nadzieję, że się podobał.

Makary Krupicz, lat 8

Zachowana została pisownia oryginalna.

Dzień Dziecka w DGP