statystyki

Wróbel: Jeszcze jeden przedwyborczy absurd [OPINIA]

autor: Jan Wróbel24.05.2019, 07:44; Aktualizacja: 24.05.2019, 08:34
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Jeżeli państwo Morawieccy doszli do majątku w nie dość poprawny etycznie sposób, powinni być ścigani po sądach, nie mówiąc o łamach prasy. Jeżeli zostali obwinieni, a dowody (jak to się dzisiaj elegancko mówi: twarde) nie zostaną przekonująco podane – mają prawo do sądowej wygranej. A co do dowodów miękkich, ich efekt – czy nam się podoba, czy nie – oceniać będą wyborcy.

Postulowanie przy tej okazji, aby małżonkowie polityków rozliczali się z własnego majątku, to przedwyborczy absurd. Stoi za nim domyślne przekonanie, że politycy, tak poniekąd naturalnie przywłaszczają sobie publiczne pieniądze albo biorą łapówki jak inni prysznic; potem zaś przepisują majątek na żonę (męża), by mieć czyste ręce.

Uniemożliwiajmy im zatem taką ucieczkę... Zarazem zachęcimy jednak do ucieczki sprzed ołtarza każdą pannę młodą, której wybranek jest politykiem, i każdego kawalera, którego oblubienica zamierza objąć stanowisko polityczne.


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

  • green(2019-05-24 13:34) Zgłoś naruszenie 414

    Zazdroscisz Morawieckiemu ze jest bogaty ?! Nie ukradl tylko zaiwestowal. Wara wam od tego. Moze was "kupic i sprzedac" jak bedzie chcial. Uwazajcie bo stac go na najlepszych prawnikow.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • j.(2019-06-01 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem sceptyczny co do zasadności tych wszystkich oświadczeń majątkowych, jeśli ma to działać antykorupcyjnie, bo przecież jeśli ktoś rzeczywiście bierze łapówki, to chyba nie jest taki głupi, żeby tak zdobyte pieniądze wpłacać na swoje konto w banku i następnie wykazywać w oświadczeniu majątkowym, no nie?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie