Biedroń: Złożymy projekt zniesienia przepisu o obrazie uczuć religijnych

07.05.2019, 12:59; Aktualizacja: 07.05.2019, 13:05
Robert Biedroń

Robert Biedrońźródło: ShutterStock

Wiosna złoży na jesieni projekt nowelizacji Kodeksu karnego znoszącej art. 196 dot. obrazy uczuć religijnych - tak, by w Polsce nikt już nie był ścigany dlatego, że jacyś talibowie próbują na tym zbijać kapitał religijny czy polityczny - mówił we wtorek w Bielsku-Białej lider Wiosny Robert Biedroń.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • młody(2019-05-07 13:18) Zgłoś naruszenie 30

    ********* to też religia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-05-07 13:24) Zgłoś naruszenie 34

    Czy aby to nie za śmiałe posunięcie, panie Biedroń.? Może jednak pozostawić część o celowym obrażaniu uczuć religijnych.? Bo jak zniesiemy ws, ystko to ci przywołani przez pana talibowie będą mogli znieważać kościoły, a chrześcijanie meczety. I wtedy właśnie karuzela nienawiści zacznie się kręcić........ 😁

    Odpowiedz
  • bravoooo(2019-05-07 13:31) Zgłoś naruszenie 512

    Trzymam za słowo !!! Ja poszedłbym jeszcze dalej i wprowadziłbym zapis zakazujący praktyk religijnych na osobach, które nie ukończyły 18 lat. Każdy psycholog dziecięcy to potwierdzi, że dziecko indoktrynowane przez 12 lat staje się w końcu fanatykiem, którego najlepsi psychiatrzy już nie wyleczą.

    Odpowiedz
  • łowca imbecyli(2019-05-07 13:33) Zgłoś naruszenie 101

    Ciekawe , czy ten bohater od d powtórzy to np w Iranie lub państwie islamskim.

    Odpowiedz
  • Ustawa przeciew zboczeniu ???(2019-05-07 13:36) Zgłoś naruszenie 112

    A czyż można obrazić uczucia zbo-czeń-ców?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dokładny(2019-05-07 13:40) Zgłoś naruszenie 82

    Rozumiem, że w projekcie jest również zniesienie kary za obrazę uczuć homoseksualistów. Inaczej to pan Biedroń proponuje jawną dyskryminację.

    Odpowiedz
  • green(2019-05-07 14:55) Zgłoś naruszenie 62

    Biedron chce by pederastia mogla tanczyc na oltarzach w kosciolach w czasie mszy Tance maja byc wykonywane przez bojowki wojujacych ateistow i pederastow. ? Juz kiedys probowali w Rosji.

    Odpowiedz
  • plumplum(2019-05-07 15:22) Zgłoś naruszenie 51

    Biedroń, spal Koran. Pogadamy. Jak będzie jeszcze okazja ;)

    Odpowiedz
  • Po co ?(2019-05-08 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy tego przepisu nie nadużywać.

    Odpowiedz