Ks. Henryk Jankowski starcił honorowe obywatelstwo Gdańska, a jego pomnik zostanie rozebrany

07.03.2019, 12:47; Aktualizacja: 07.03.2019, 14:36
Pomnik księdza Jankowskiego

Pomnik księdza Jankowskiegoźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Bartosz Banka Agencja Gazeta

Rada Miasta Gdańska zdecydowała w czwartek o rozbiórce pomnika ks. prałata Henryka Jankowskiego oraz zmianie nazwy skweru noszącego dotychczas imię kapłana. Wcześniej na tej samej sesji radni pozbawili duchownego tytułu honorowego obywatela miasta Gdańska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • a co na to jego przyjaciel????(2019-03-07 15:19) Zgłoś naruszenie 72

    pamiętam jak pomocny był śp.ksiądz dla solidarności a dziś przywódcy solidarności zamykają twarz-obłudnicy?.....ten stwór pachniał komuną a niby z komuną walczył,tylnymi drzwiami stare komuchy pchały się,aby wewnętrznie rozwalić,to co robotnicze to be i tak dzieje się do dziś.

    Odpowiedz
  • nk(2019-03-07 14:57) Zgłoś naruszenie 71

    Ja nie wiem, czy coś rzuca nowe światło na życie ks. Jankowskiego. Na pewno zarzuty rzucają cień. A zarzucać łatwo.

    Odpowiedz
  • green(2019-03-07 15:25) Zgłoś naruszenie 76

    TO ZEMSTA KOMUSZEJ BRACI NA JEDNYM Z OBRONCOW STRAJKUJACYCH W STOCZNI. WTEDY MICHNIK I TOWARZYSZE SIEDZIELI U KSIEDZA NA PLEBANII . KOMUSZA BRAC DLUGO CZEKALA NA ZEMSTE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2019-03-08 07:31) Zgłoś naruszenie 50

    A mnie dziwi w jaki sposób w ogóle został honorowym obywatelem Gdańska. Honorowe obywatelstwo przyznaje się tym, którzy nie są rzeczywistymi obywatelami. Rzeczywisty obywatel Gdańska nie może zostać honorowym obywatelem.

    Odpowiedz
  • Valdemort(2019-03-07 17:43) Zgłoś naruszenie 56

    stop pedofilii i pederastii w tzw. kościele katolickim !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • green(2019-03-07 15:25) Zgłoś naruszenie 54

    TO ZEMSTA KOMUSZEJ BRACI NA JEDNYM Z OBRONCOW STRAJKUJACYCH W STOCZNI. WTEDY MICHNIK I TOWARZYSZE SIEDZIELI U KSIEDZA NA PLEBANII . KOMUSZA BRAC DLUGO CZEKALA NA ZEMSTE.

    Odpowiedz
  • obiecanki cacanki a chadecja rządzi(2019-03-07 16:17) Zgłoś naruszenie 46

    Ks. Henryk Jankowski stracił honorowe obywatelstwo Gdańska, a jego pomnik zostanie rozebrany..... W tym kraju bezprawia i niesprawiedliwości? Nie w tej dekadzie. W rotundzie na wiejskiej też powiesili nieznani - znani sprawcy krzyżyk . I co ? I ******** wisi już 22 lata i stanowi obrażę uczuć niewiernych i wierzących inaczej.

    Odpowiedz
  • Ted(2019-03-08 10:17) Zgłoś naruszenie 31

    Dziwne ,że "Solidarność" broni pedofila i ubeckiego kapusia, jakim był ks.Jankowski.

    Odpowiedz
  • ???(2019-03-07 20:40) Zgłoś naruszenie 33

    No i tak to jest jak się stawia pomniki za zycia.

    Odpowiedz
  • MrLutek(2019-03-07 15:34) Zgłoś naruszenie 24

    Ponowne ustawienie pomnika wymagało zgody magistratu, a obalenie odbyło się za zgodą magistratu?. Został przywrócony stan z przed zdarzenia. Czy to nie jest proste?.

    Odpowiedz
  • Valdemort(2019-03-07 17:50) Zgłoś naruszenie 27

    szkoda - byłboy to tłumnie odwiedzane miejsce kultu kościelnych pedofilów i pederastów, wystarczyło odkuć spodnie i zostawić gołe pośladki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz