statystyki

Wyborczy triumf PiS. Oto 5 obietnic partii

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki25.02.2019, 07:56; Aktualizacja: 25.02.2019, 07:56
– To nie obiecanki, to podniesienie jakości życia i zwiększenie naszej wolności i równości – mówił w sobotę prezes PiS.

– To nie obiecanki, to podniesienie jakości życia i zwiększenie naszej wolności i równości – mówił w sobotę prezes PiS.źródło: DGP

Jarosław Kaczyński pokazał pięć rozwiązań, które mają dać partii wyborczy triumf w elekcji do europarlamentu i jesiennych wyborach krajowych.

To nie obiecanki, to podniesienie jakości życia i zwiększenie naszej wolności i równości – mówił w sobotę prezes PiS. Pierwotnie w puli było 12 pomysłów, m.in. podniesienie płacy minimalnej. Wybrane rozwiązania miały spełnić dwa główne cele: odebrać inicjatywę opozycji i skłonić duże grupy elektoratu do przychylnego spojrzenia na PiS. Stąd wytypowano ludzi młodych, kobiety i rodziny, emerytów, osoby pracujące w usługach czy handlu, wreszcie mieszkańców prowincji. Rozwiązania mają wejść w życie w tym roku.

Na dzieci

Korzyść w 2019 r. dla rodziny: 3000 zł. PiS proponuje wprowadzenie świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko. Dziś, by otrzymać 500 plus na pierwsze dziecko, nie można mieć dochodu powyżej 800 zł na osobę w rodzinie. To rozwiązanie ma wejść w życie już od 1 lipca, więc w tym roku rodziny będą je otrzymywać przez sześć miesięcy. Koszt tego rozwiązania to ok. 18 mld zł rocznie, czyli w tym roku 9 mld. Podbije to koszty wypłat świadczenia wychowawczego do ok. 40 mld zł rocznie, czyli 2 proc. PKB.

To rozwiązanie pozwoli za to zmniejszyć koszty obsługi systemu. Obecnie to ok. 300 mln zł, z czego najwięcej pochłania weryfikacja dochodów rodziców. Zapewne ustawa zostanie uchwalona w kwietniu lub maju przed eurowyborami, a wypłaty zaczną się w drugim półroczu przed kampanią do parlamentu. Pożądane byłoby zlikwidowanie zasiłków rodzinnych, które w tych okolicznościach tracą sens, lub przynajmniej wliczanie 500 plus do kryterium dochodowego do tych zasiłków.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (25)

  • Inspektor Pracy -opamiętajcie się(2019-02-25 09:05) Zgłoś naruszenie 96

    . Na Osiedlu na którym mieszkam młodzi pijaczkowie (znam z garaży gdzie urzędują) nie mają pracy/nie chcą - bo darmochę dostają a spracowani, styrani robotnicy idą do pracy abyś PiS miał czym dzielić .Opamiętajcie sie. Nazwa Prawo i Sprawiedliwość do czegoś zobowiązuje.Nas także było czworo w domu . Dlatego zarabiałem faktycznie od 13r zycia ,dokałdając mamie ,odkładając na wakacje . (nie zdawałem sobie sprawy czym jest nawet dla małoletniego domniemana umowa o prace). W wojsku słuzyłem w jednostkach pow des. mam limit skoków sadochr w warunkach bojowych-powybijane po tym stawy ,43 lata pracy licząc składkowej od 15r zycia (prawie 1000 dni nadgodzin bez dni zamiennie wolnych) ,prace dodatkowe na rzecz firmy energetycznej na umowy zlecenia ,prace w szkodliwych i nieb warunkach a PiSmi tu mówi że utrzymywanie dzieci Kulczyków lub pana Włodka z pod budki z piwem a nie rozwiązania emerytalne dla pracowników z ponad 40 letnim stażem pracy sa Istotne dla "prawa i sprawiedliwości" i to ma być sprawiedliwe , uczciwe. Od potrzebnego wsparcia jest pomoc społeczna w mieście która zna realia... rozumiem intencje ale na rozum ,opamiętajcie się

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • szeldon(2019-02-25 20:41) Zgłoś naruszenie 43

    PiS od innych partii odróżnia to, że jak coś obiecują to na pewno to zrobią.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Barni(2019-02-25 20:48) Zgłoś naruszenie 43

    Ja na pewno zagłosuję na PiS. Wzrost gospodarczy, pomoc ludziom i ciągły rozwój. Nareszcie dzieje się dobrze w tym kraju.

    Odpowiedz
  • mecenas(2019-02-25 20:43) Zgłoś naruszenie 43

    Państwo powinno troszczyć się o ludzi. Po rządach antyludzkiego PO wreszcie wyrównują się szanse ludzi. Idziemy w dobrym kierunku.

    Odpowiedz
  • Poldek(2019-02-25 20:52) Zgłoś naruszenie 33

    Przez lata żaden rząd nie obniżył podatków mimo obietnic. Dopiero PiS obniżył podatki! O to nam ludziom wszystkim chodziło.

    Odpowiedz
  • iii(2019-02-25 11:51) Zgłoś naruszenie 31

    a dla rencistów co?

    Odpowiedz
  • pol(2019-02-25 15:47) Zgłoś naruszenie 32

    Czy Kaczynski da ze swego majątku???? To ma być prezent od Kaczynskiego????

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-02-26 09:20) Zgłoś naruszenie 30

    Piszecie, drogie trolle że to pokolenie zrodzone za 500+ będzie pracowało na moją emeryturę. No myślicie że jestem tak naiwny.? Wiele raxy w życiu obiecywało mi Państwo złote góry, pod warunkiem że dam coś dziś to pojutrze oddadzą z nawiązką. To stary numer, bo pojutrze nigdy nie następowało. I teraz też tak będzie. Ja za kilka dni przechodzę na emeryturę, i po czterdziestu kilku latach pracy dostanę takie grosze że będę musiał nadal pracować i nadal płacić zdrowotne do ZUS. Czyli ryp...... ć emeryta. I co dzień widzę, wychodząc do pracy rosnącą grupkę młodego lumpenproletariatu zbierającego od rana na piwo. Oto szczęśliwy kraj, gdzie nie ma równości i sprawiedliwości. Społeczeństwo jest podzielone, a ekonomia gwałcona jak niewolnica. Gdy się to zawali, to do odszczału ( ekonomicznego) pójdą najsłabsi, czyli emeryci, renciści i niepełnosprawni. I serdecznie Was w nasze szeregi zapraszam......... 😁

    Odpowiedz
  • Zamyślona(2019-03-05 22:14) Zgłoś naruszenie 22

    Mimo że nie otrzymuję 500+ to jestem za tym żeby dzieci dostały przynajmniej ten rząd troszczy się . A PO wszystko brało do siebie i tak były podatki drożało wszystko co roku . Ceny szły w góre nic w dół i tylko chcieli żeby ludzie pracowali do prawie 70lat .

    Odpowiedz
  • zając(2019-02-25 20:49) Zgłoś naruszenie 23

    Obecnie w Polsce nie ma innej siły politycznej niż Pis. Pis ma program wyborczy i przedstawia konkrety. Nie chcę żeby w Polsce rządziła PO, która nie ma programu, bo woli angazować się w krytykę Pis i aferki.

    Odpowiedz
  • Ivan(2019-03-27 08:30) Zgłoś naruszenie 01

    W tym tempie uszczelniania VAT spokojnie uda się to wszystko zrealizować.

    Odpowiedz
  • Taif(2019-03-27 08:29) Zgłoś naruszenie 03

    PiS już kilka razy pokazał na co ich stać zatem wierzę że i te obietnice zostaną zrealizowane.

    Odpowiedz
  • Reszka(2019-03-27 08:28) Zgłoś naruszenie 01

    Dzięki takim programom które wprowadza PiS w Polsce żyje się zwyczajnie lepiej. 500+, 300 dla ucznia , PIT dla studenta... nikt jeszcze nie miał tak genialnych pomysłów

    Odpowiedz
  • Tymek(2019-03-27 08:27) Zgłoś naruszenie 02

    Nowa Piątka świaadczy o tym, że rząd naprawdę bardzo sba o społeczeństwo. Nie tylko o elektorat ale o wszystkich.

    Odpowiedz
  • Liczący(2019-02-27 10:50) Zgłoś naruszenie 01

    Obecnie z roku na rok rośnie dziura budżetowa. Tymi programami ją powiększymy jeszcze szybciej niż to jest obecnie. Z chęcią przyjmę 500zł na dzieci, ale nie chcę za te 500zł aby Polska skończyła jak Grecja (bezrobocie, obcięcie emerytur, bankructwo). Jeśli zarabiam 2tys miesięcznie a moje wydatki to 2200zł miesięcznie, to co się stanie jak powiększe wydatki do 2500zł - czy to się może dobrze dla mnie skończyć? Oczwiście łatwo jest marudzić, trudniej coś wypracować. Aby u nas było lepiej, niech rząd stworzy lepsze warunki dla przedsiębiorców, niech zachęci zagraniczne firmy do inwestowania u nas - to buduje bogactwo naszego kraju. Kolejna sprawa, zamiast 0,7 mln ludzi pracujących w budżetówce, zwolnijmy 0,1mln - jest mnóstwo urządów gdzie jest za dużo stołków zatrudnionych po znajomości. Wystarczy przeanalizować jakie decyzje rządów innych krajów prowadziły do złej sytuacji finansowej (i nie powtarzać ich błędów), przeanalizować jakie dobre decyzje podnosiły ogólny dobrobyt - i takie zmiany wprowadzać. Nie trzeba wymyślać koła na nowo!

    Odpowiedz
  • Ula(2019-03-27 08:26) Zgłoś naruszenie 02

    RZĄD JUŻ NIE RAZ POKAZAŁ NA CO ICH STAĆ. SUPER!

    Odpowiedz
  • Marek(2019-03-27 08:31) Zgłoś naruszenie 02

    To właśnie dzięki takim programom jak piątka mamy jedną z najlepiej rozwijających się gospodarek europejskich. Nie dajcie sobie wmówić że jest źle. Jest dobrze!

    Odpowiedz
  • ProPIS(2019-03-27 08:32) Zgłoś naruszenie 02

    Opozycja wmawia nam że nie ma kasy. Kasa jest - w VAT. Trzeba tylko skrupulatnie ściągać, dokladnie tak jak robi to rząd. Szacunek!

    Odpowiedz
  • Mama(2019-03-27 08:33) Zgłoś naruszenie 03

    Jestem mamą 3ki dzieci, a 500+ to dla mnie naprawdę duże odciążenie. Mam nadzieje ze bedzie więcej takich programów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zetka(2019-03-27 08:28) Zgłoś naruszenie 02

    Musimy wspierać rząd w tym co robią bo widać że robią to w naszym wspólnym interesie.

    Odpowiedz