Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

autor: Robert Mazurek07.02.2019, 20:00; Aktualizacja: 08.02.2019, 08:46
Robert Gwiazdowski, fot. Darek Golik

Robert Gwiazdowski, fot. Darek Golikźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Darek Golik

- Mój program jest znany od dawna i nikt się nim nie zainteresował, a ja nie chcę chodzić po prośbie i mówić: „Weźcie mnie do siebie”. Tym bardziej że te partie przez ostatnie 30 lat tak mnie zniesmaczyły, że nie mam ochoty wchodzić do żadnej z nich - mówi Robert Gwiazdowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Kupił pan sobie motor?

Nie.

Samochód sportowy?

Brak, zimą polną drogą nie podjechałbym do chałupy na wsi.

Wymienił pan żonę na młodszy model?

Kilkanaście lat temu, po rozwodzie, powiedziałem sobie: „Nigdy więcej rozwodów”. No i się nie ożeniłem.

Sportuje się pan?

Na zdjęciach stoję z założonymi rękami, żeby nie było widać mojego sześciopaku.

Czyli z kryzysu wieku średniego zostało panu tylko wejście w politykę?

Na to wychodzi.

Kolega chodził po Warszawie w koszulce Widzewa. Pan też ma myśli samobójcze?

Nie.

To po co to panu?

Żeby pan ze mną wywiad zrobił.

Załatwilibyśmy to inaczej.

Kiedy gadałem, że czeka nas katastrofa demograficzna, że OFE są bez sensu, to pies z kulawą nogą nie chciał mnie słuchać. Kiedy zostałem szefem rady nadzorczej ZUS i mówiłem to samo, to z miejsca wielkie poruszenie. Kiedy to mówił Gwiazdowski czy Sadowski, nikt się tym nie przejmował, ale szef rady nadzorczej ZUS? Analogicznie – polityk ma swoją trybunę, jego głos jest słyszalny lepiej.

Marian Piłka i Marek Jurek o zapaści demograficznej mówili 20 lat temu. Uważano ich za wariatuńciów, a wszyscy pytali tylko, czy się pokłócą z Kaczyńskim, czy do niego wrócą.

A teraz wszystkich interesuje, co mam do powiedzenia w sprawie aborcji.

A co pan ma?

Jestem przeciwnikiem. Mamy w Polsce pewien konsensus w sprawie aborcji i to jest wartość. Poza tym prawo powinno być egzekwowalne, a nie wyobrażam sobie, jak moglibyśmy egzekwować zaostrzoną ustawę antyaborcyjną. Ale przede wszystkim ja nie będę od tego, by podejmować decyzje w sprawach światopoglądowych.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (34)

  • Sue(2020-07-22 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Gwiazdowski tylko podaje do wiadomosci ze duzo alimentow placi, ale nie narzeka!!! Roznica prawda? Podac wam informacje, a Wy wszystko emocjonalnie interpretujecie, zamiast pragmatycznie.

    Odpowiedz
  • Wiosna(2019-02-20 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ekonomia to nie nauka, każdy z ekonomistów coś próbuje przewidzieć, prognozować A na końcu i tak rzeczywistość jest inna

    Odpowiedz
  • 514 em (2019-02-10 16:22) Zgłoś naruszenie 73

    moze pan sie podzeli bo ja mam emerytury 723 zl i pana polowa to jakos bym wykupila leki a tak nie mam jak wykupic lekow ...

    Odpowiedz
  • xd(2019-02-10 15:55) Zgłoś naruszenie 81

    Lubi kasę, seks i luksusy. Lubi przy tym dużo filozofować .

    Odpowiedz
  • Autor(2019-02-10 15:53) Zgłoś naruszenie 62

    Tych wszystkich ekonomistów na taczkach wywieź .

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-02-10 11:12) Zgłoś naruszenie 83

    A co z emeryturami !! W takim razie dlaczego są jeszcze opodatkowane i nie ma trzynastej emerytury ! Przecież urzędnicy maja trzynasta pensje a po przejęciu na emeryturę pozbawia sie trzynastki emerytów !! To jest niezgodne z konstytucją .

    Odpowiedz
  • prawda(2019-02-08 19:24) Zgłoś naruszenie 1210

    Ten facet najczęściej opowiada bzdury teraz też, jak by mniej zarabiał to by niższe alimenty płacił

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Victoria(2019-02-08 18:57) Zgłoś naruszenie 73

    No nie ograbieni przez ten Rzad a poprzedni !Seniorzy , ktorzy powinni przezywac teraz swoje sloneczne i Zlote lata ,szczesliwe .bo na to po prostu zasluzyli i ciezko pracowali .Niskie opodatkowane emerytury kazdego dosiegna . Czas szybko i nie ublaganie plynie ...

    Odpowiedz
  • A co(2019-02-08 18:15) Zgłoś naruszenie 112

    ... mają powiedzieć ograbieni przez ten rząd z emerytur i rent ? ... starzy, schorowani za 870 złotych ?

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2019-02-08 17:39) Zgłoś naruszenie 1022

    Ten Gwiazdowski to jakies nieporozumienie ! cwaniaczek który wiecznie kręcił się koło aktualnej władzy dla koryta i taki do polityki ????? chyba już dosyć tych krypto pisowców również !!!!!

    Odpowiedz
  • Bert(2019-02-08 12:17) Zgłoś naruszenie 3114

    wynagrodzenia Prezydenta, Premiera, ministrów RP, szefów organów centralnych są śmiesznie niskie i sprawiają wrażenie że Polska jest niepoważnym państwem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • IP(2019-02-08 10:52) Zgłoś naruszenie 2814

    To nie trza było robić tyle dzieciaków!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Irena(2019-02-08 09:56) Zgłoś naruszenie 4014

    Chociaż jeden mówi prawdę. Jestem za.

    Odpowiedz
  • kamila(2019-02-08 09:26) Zgłoś naruszenie 4449

    Miał Pan swoje pięć minut i co Pan zrobił-NIC.Teraz Panu dziękujemy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dd(2019-02-08 09:24) Zgłoś naruszenie 89

    "Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty " NO ALE PAN ZNA ANGIELSKI, A PREMIER (szydło, tusk itd) NIE MUSI I PANA ZWERYFIKOWAŁ RYNEK, A PREMIERA BUDŻETÓWKA

    Odpowiedz
  • T1000(2019-02-08 09:05) Zgłoś naruszenie 2527

    Zasługuje na 0 poparcia.

    Odpowiedz
  • quano(2019-02-08 08:26) Zgłoś naruszenie 2939

    Temu panu już dziękujemy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xxxxx(2019-02-08 08:12) Zgłoś naruszenie 2112

    Dlatego właśnie emerytury lecą w dól żeby tacy panowie zarabiali krocie. PZU po raz 3 przysłalo mi te same blankiety do płacenia miesięcznych składek, czy tam ktoś myśli. Jednak PiS to osobna odmiana ludzi.

    Odpowiedz
  • AS(2019-02-08 02:11) Zgłoś naruszenie 1510

    Naleæy wreszcie wprowadzic taryfy alimentów. A jak byla zona-szantazystka chce wiecej, to musi sie dogadac z bylym mezem. I skoncza sie w moment rozwody - szantaze rezyserowane przez bandziora z adwokatury.

    Odpowiedz
  • Sygnatariusz(2019-02-07 23:05) Zgłoś naruszenie 2430

    Panie Robercie ile daje synekura w ZUS? Że przypomnę II kadencja! W systemie który chce pan likwidować? Jak to możliwe że piewca gospodarczej wolności i przyzwoitości firmuje taką patologię? Rozumiem że na alimenty nie starczyło z pracy adwokacki i dorad. podatkowej, zatem pecunia non olet. Zresztą z tym systemem obywatelskiej emerytury też kicha, brak wiedzy i rozumienia delikatnej natury społeczno-gospodarczej polaków! Tylko wprowadzenie jednej równej kwoty np 1 tys zł płatnej przez 40 lat na emeryturę i słuzbe zdrowia, powinno dac godna emeryturę np, 2,5 tys zł wolnych od podatku. Poleca rozwadze hasło emerytury obywateskiej wzbudza poczucie niesprawiedliwości i nie daje poparcia politycznego, zresztą pewno chodzi o lepszą synekurę w EU zapewne.!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz