CBA: Informacja o oświadczeniu majątkowym Kaczyńskiego nie ma podtekstu politycznego

06.02.2019, 17:35; Aktualizacja: 06.02.2019, 18:06
"Gazeta Wyborcza" opublikowała pod koniec stycznia stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem. Rozmowa dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch 190-metrowych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Budowa - jak podawała "GW" - miała być sfinansowana z kredytu udzielonego przez bank Pekao SA w wysokości do 300 mln euro (1,3 mld zł). W biurowcu miałyby się mieścić m.in. apartamenty, hotel i siedziba fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. "GW" pisała też, że Jarosław Kaczyński 20 razy spotykał się w centrali partii z austriackim biznesmenem, który miał w imieniu spółki Srebrna zbudować biurowiec.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała pod koniec stycznia stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem. Rozmowa dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch 190-metrowych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Budowa - jak podawała "GW" - miała być sfinansowana z kredytu udzielonego przez bank Pekao SA w wysokości do 300 mln euro (1,3 mld zł). W biurowcu miałyby się mieścić m.in. apartamenty, hotel i siedziba fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. "GW" pisała też, że Jarosław Kaczyński 20 razy spotykał się w centrali partii z austriackim biznesmenem, który miał w imieniu spółki Srebrna zbudować biurowiec.źródło: ShutterStock

 Informacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego o oświadczeniach majątkowych Jarosława Kaczyńskiego wydana we wtorek nie ma podtekstu politycznego; była odpowiedzią CBA na nieprawdziwe informacje medialne dot. działań Biura - podkreśliło CBA w środowym komunikacie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Zenon(2019-02-07 07:39) Zgłoś naruszenie 71

  Kamiński po pieszczotach z psem typu buzi,buzi wpadł na ten pomysł??

  Odpowiedz
 • Zło dobrem zwycięża(2019-02-06 22:21) Zgłoś naruszenie 59

  POstkomuna nie miała , nie ma i nie będzie miała nic na Kaczyńskiego, bo jest czysty w odróżnieniu do nich . Dawna SB-cja przy pomocy GW itp będzie go nękać. Ale ON dobrem zło zwycięża dlatego tak ich to wkur--a.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Po polsku(2019-02-06 21:00) Zgłoś naruszenie 53

  ajatollah na zawsze rację i nie podlega kontroli.

  Odpowiedz
 • sn(2019-02-07 12:22) Zgłoś naruszenie 11

  No i widać całe dno moralne ,sitwa, a miało być tak dobrze i pięknie ,uczciwie, prawda zwyciężać. Mieliśmy być szczęśliwi,żyć w prawym Państwie , bez szabrowania naszej kasy. Zionie na odległość .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie