Grupa byłych premierów i szefów MSZ apeluje o powstanie Koalicji Europejskiej

01.02.2019, 14:11; Aktualizacja: 01.02.2019, 14:19
"Celem jest Polska w gronie liderów odnowionej, silnej Europy" - głosi deklaracja.

"Celem jest Polska w gronie liderów odnowionej, silnej Europy" - głosi deklaracja.źródło: ShutterStock

Grupa b. premierów i b. szefów MSZ wystosowała w piątek apel, w którym wezwała "odpowiedzialne siły i środowiska polityczne, samorządowe i obywatelskie" do wspólnego startu - pod szyldem Koalicji Europejskiej - w wyborach do PE. Celem współpracy wyborczej ma być odbudowa mocnej pozycji Polski w UE.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • details(2019-02-01 11:21) Zgłoś naruszenie 131

    "kluczowe decyzje o losach regionu i kontynentu" - a konkretnie to jakie ?

    Odpowiedz
  • BC(2019-02-01 11:41) Zgłoś naruszenie 151

    pajace ...

    Odpowiedz
  • Młody człowieczek(2019-02-01 12:45) Zgłoś naruszenie 101

    Głupota, brak związku z jakąkolwiek demokracją, którą reprezentują bądź reprezentowali. Prędzej powinien powstać zapis w porządku krajowym, żeby to naród (poprzez referendum) zdecydował o pozostaniu/wyjściu. Nie jestem eurosceptykiem, ale nie można oddawać takiej suwerenności. Poparcie dla Unii, nawet mimo problemów, pozostaje na poziomie 70-80%. W gąszczu problemów ludzie i tak widzą ile Unia daje.

    Odpowiedz
  • Teri(2019-02-01 14:16) Zgłoś naruszenie 111

    Ci zdemoralizowani politycy , to Targowica pierwszej wody. Do tego nawet razem wzięci nie zrozumią taktyki Prezesa.

    Odpowiedz
  • Jaksa(2019-02-01 14:52) Zgłoś naruszenie 91

    Ale autorytety nie wiadomo czy się śmiać czy płakać .Tym typkom chodzi tylko i wyłącznie o kase a resztę mają w czterech literach ludzie już im podziękowali a oni dalej chcą trzymać się koryta

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-02-01 14:54) Zgłoś naruszenie 71

    Kloacja Jewropejska , umówny się .

    Odpowiedz
  • green(2019-02-01 14:56) Zgłoś naruszenie 81

    Zalosnie przebzmiali politycy emerytalni nudza sie i chca dostac sie do konfitur w UE.

    Odpowiedz
  • a(2019-02-01 15:09) Zgłoś naruszenie 63

    A wszyscy oni, od lewa do prawa, stworzyli z RP kondominium Rzymu. Teraz walczą o lepiej płatne posady w Unii. Z narodu zrobili niewolników Rzymu, USA a przedtem Unii - mimo, że Unia i USA wcale służalstwa nie wymagały.

    Odpowiedz
  • obserwator(2019-02-01 18:02) Zgłoś naruszenie 20

    ciekawe kto im zaufa, np. Cimoszewicz zarzekał się że odchodzi z polityki, Miler wieje jak mu wiatr zawieje, rwą się do ciepłych posadek w UE

    Odpowiedz
  • Tak pytam (2019-02-01 18:25) Zgłoś naruszenie 30

    Cóż mi to za POlitycy ? To już siódma woda PO kisielu !!!!!

    Odpowiedz
  • Bert(2019-02-01 18:25) Zgłoś naruszenie 40

    Na czele powinni postawić Niesiołowskiego wraz z jego personelem pomocniczym

    Odpowiedz
  • Waldi(2019-02-05 09:38) Zgłoś naruszenie 01

    Uważam że bardzo dobrze robią byli premierzy i ministrowie spraw zagranicznych o tworzenie jednej listy do wyborów skoro jeszcze chcą wskazywać młodszym drogę to jak najbardziej powinni to robić i mają do tego prawo i w przeciwieństwie do publicystów uważam że ci ludzie to nie jest przebrzmiała pieśń a nadal mają istotną rolę w polityce nawet jeżeli już nie piastują wysokich stanowisk.

    Odpowiedz