Owsiak: Składam rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP

14.01.2019, 15:13; Aktualizacja: 14.01.2019, 17:09
Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiakźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP - poinformował w poniedziałek szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (41)

  • tyle(2019-01-15 20:18) Zgłoś naruszenie 01

    Gdyby Owsiak miał czyste intencje to polityków i polityki unikałby jak ognia. Niestety opowiedział się za jednym obozem a drugi bezwzględnie deprecjonował. Dzielenie to nie jest dobry pomysł w działalności charytatywnej. Mówienie o nazizmie i łączenie tego z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, której sprawcą jest chory psychicznie człowiek, to już brednie w czystej postaci.

    Odpowiedz
  • Mick(2019-01-15 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    Niesamowita szkoda. Są tacy zwyczajni ludzie jak Jerzy Owsiak, którzy potrafią porwać za sobą tłumy. Są jak zapalona pochodnia wskazująca drogę. Kiedy braknie takiego porywającego naturalnego człowieka, każda, nawet najpiękniejsza akcja, wypala się jak pochodnia. Szacunek Panie Owsiak.

    Odpowiedz
  • Jerzy(2019-01-15 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem czy można nawet prosić Owsiaka o powrót, bo przecież są jakieś granice wytrzymałości. Oczywiście, to ogromna strata dla Orkiestry i trochę woda na młyn dla wrogów. Niestety, ten hejt, który zapanował w ostatnich latach w Polsce, to także wina nas wszystkich, spowodowana brakiem zdecydowanej reakcji na to bagno wylewające się na forum publicznym - także od osób publicznych (choćby Pawłowicz).

    Odpowiedz
  • 123(2019-01-15 09:38) Zgłoś naruszenie 11

    cel moze i sluszny prowadzacy kontrowersyjny,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • róbta co chceta(2019-01-15 00:12) Zgłoś naruszenie 42

    Jak powiedział, tak zrobił.

    Odpowiedz
  • Sylwia (2019-01-14 22:38) Zgłoś naruszenie 348

    Jedno serce zgasło, drugie zrezygnowało, a milionom ludzi serce pękło na pół :(

    Odpowiedz
  • 1-2(2019-01-14 22:31) Zgłoś naruszenie 73

    Znowu w życiu zło zwyciężyło. Bandzior zamordował wspaniałego dobrego człowieka a Owsiaka nienawidzą jak największego wroga Polaków. Tylko w bajkach dla dzieci zawsze wygrywa dobro! Na świecie nie ma żadnej sprawiedliwości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bea(2019-01-14 22:19) Zgłoś naruszenie 50

    Jurka Owsiaka rozumiem. Należy mu się odpoczynek, ale nie przestaje/my grać! Gramy dalej Orkiestro, jesteś już tak dobrze nastrojona, że odtworzysz tę muzykę dobra i solidarności.

    Odpowiedz
  • prawnik(2019-01-14 21:45) Zgłoś naruszenie 3310

    Ps. Dziennik Telewizyjny nie zmienił tonu. Pluje, jak pluł. Odpowiedzialnością za śmierć Adamowicza obciążono organizatorów imprezy. Obowiązkowo doczepiono się do Tuska. A wczoraj WOŚP poświęcono 25sekund. I próbowano zakryć Caritasem...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2019-01-14 21:33) Zgłoś naruszenie 124

    Moja pierworodna córka urodziła się na łóżku kupionym przez WOŚP, leżała w inkubatorze od WOŚP, miała słuch badany pna sprzęcie WOŚP. Was dobrozmianowcy, dobro czynione przez Owsiaka tak bolało, że spędziliście lata na ******** Go. Po polsku - zamiast czynić dobro, postanowiliście wszystko zgnieść do poziomu zła.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Olka(2019-01-14 21:33) Zgłoś naruszenie 114

    Panie Jurku... pana rezygnacja to jak potwierdzenie, że świat jest do bani... że nic nie da się zrobić, by rozbudzić w ludziach ludzkie odruchy....przez wiele Pana działalności wierzyłam, że jest w nas dobro, pomimo zła, które wypływało jak ława z rzekomo nieczynnego wulkanu... wierzyłam... bo był Pan... A dziś czytam o rezygnacji... bo stało się coś strasznego... stało się... niezaprzeczalnie... i stanie się jeszcze wiele takich rzeczy... ale w świecie, w którym są tacy ludzie jak Pan... łatwiej to przetrwać... a Pan mówi „dość”... i co my mamy z tym zrobić...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor(2019-01-14 19:46) Zgłoś naruszenie 94

    ..........Jurek zasługuje na pochwale za wzbudzenie w narodzie współczucia do innych ale też zasługuje na naganę za to że nie mial jaj głośno powiedzieć wykorzystując woj autorytet . Bogaci KRUS--owcy z PSLu nie żerujcie na wszystkich innych ciężko płacących na ZUS gdyż brakuje na leczenie i Waszych dzieci..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • elle(2019-01-14 19:05) Zgłoś naruszenie 157

    No cóż - Jerzy Owsiak odchodzi, Krystyna Pawłowicz zostaje. Niech ktoś teraz powie, że była i jest symetria w hejcie.

    Odpowiedz
  • Ninka(2019-01-14 19:00) Zgłoś naruszenie 168

    Gdzie tu wina Jurka Owsiaka nigdzie!!!...ludzie ocknijcie sie to bylo zaplanowane i nie dziwdzie sie do takich atakow bedzie napewno dochodzic ludzie w Polsce sa zdesperowani prezydent akurat jest taka osoba ze powinna miec ochrone i co? ...

    Odpowiedz
  • niewiniątko(2019-01-14 18:27) Zgłoś naruszenie 41

    Oto co potrafi "niewinność"!

    Odpowiedz
  • Wolontariusz(2019-01-14 17:43) Zgłoś naruszenie 1711

    To juz nie nie bedzie to samo WOŚP bez Jurka Owsiaka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • elka(2019-01-14 17:39) Zgłoś naruszenie 3326

    Prezydent Gdańska Pan Adamowicz stał się ofiarą nienawiści jaką od lat sączy do uszu Polaków kościół katolicki wraz z partią rządzącą. Czy ustąpienie Pana Owsiaka zamknie wredne usta ? ... wątpię !!! Oni chcą zniszczyć całą inicjatywę , całą akcję WOŚP, która od lat stoi solą w oczach. Na tym polu ma zostać tylko Caritas bądź instytucje kierowane przez katolików. Wyrazy współczucia dla rodziny Prezydenta Adamowicza. Współczuję także Jerzemu Owsiakowi,. W najczarniejszych koszmarach zapewne nie przypuszczał, że tak może się zakończyć zjednoczenie w człowieczeństwie. Atak na dobro w ludziach przybiera na sile. Pozdrawiam Panie Jurku, niech siła dobroci będzie z Panem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prk(2019-01-14 17:22) Zgłoś naruszenie 1415

    Z wypowiedzi Owsiaka wynika, że nic nie zrozumiał.z tej sytuacji, a szkoda, bo tragedia mogła być początkiem dobrej zmiany.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jerzy(2019-01-14 17:18) Zgłoś naruszenie 183

    Może to morderstwo otworzy oczy oszołomom z obu stron sceny politycznej. Wyrazy współczucia dla rodziny Pana Prezydenta Adamowicza.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PAWEŁ(2019-01-14 17:03) Zgłoś naruszenie 1716

    JURAS NIE RÓB TEGO, NAWET O TYM NIE MYŚL!!!!! POKAŻ NAM JAKIMI SILNYMI LUDŹMI SĄ WOŚPmeni. Nie możesz zdezerterować. BRATERSTWO BRONI ZOBOWIĄZUJE!!!! Jeżeli odejdziesz odbierzesz nam ostatnią nadzieję, że można żyć z godnością, radośnie, z wiarą w innych ludzi. MASZ JESZCZE WIELE DO ZROBIENIA. To nie koniec świata, a gdzie jeszcze te dzień dłużej. DO ZOBACZENIA NA 28 FINALE I KOLEJNYCH. SIE MA!!!!!!

    Odpowiedz