Sejm nie poparł wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu

15.12.2018, 08:10; Aktualizacja: 15.12.2018, 08:16
sejm wotum

sejm wotumźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Za wnioskiem głosowało 163 posłów, przeciw było 233, 20 wstrzymało się od głosu. Wcześniej przez sejm przetoczyła się debata, w której głos zabrał m. in. Grzegorz Schetyna, który uzasadniał: Odwołanie złego rządu to nasz obowiązek; PiS nakłada na Polaków jeden nowy ciężar fiskalny miesięcznie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

 • Targowicy NIE(2018-12-14 22:45) Zgłoś naruszenie 105

  Imbecyli Ci u nas dostatek.

  Odpowiedz
 • j.(2018-12-14 22:50) Zgłoś naruszenie 117

  To kolejny przejaw bezradności opozycji, która jest nie tyle "totalna", co totalnie bezradna! Po co oni to robią? Przecież Kaczyński się tylko z tego śmieje, a w sondażach im nie przybędzie ani trochę! Dlaczego oni nie rozumieją, że ażeby wygrać z PiS-em trzeba zrobić coś zupełnie innego? Jak się jedzie małym Fiatem, a z przeciwka jedzie ruski czołg, to nie warto dodawać gazu i jechać na zderzenie czołowe, a oni się tak zachowują. Czy taki Schetyna, nie będący przecież w polityce nowicjuszem, tego nie rozumie? Tu trzeba zadbać o to, żeby przekonać do swoich racji tych, którzy popierają PiS, ale nie należą do "twardego elektoratu" PiS-u (szacowanego na ok. 25 %) i przeciągnąć ich na swoją stronę. Nie widzę w ogóle działań w tym zakresie, natomiast wdają się w skazane z góry na porażkę awantury takie, jak kolejne "wotum nieufności". Dlatego jest raczej pewne, że wygraną w wyborach w 2019 r. Kaczyński ma w kieszeni! Może nawet nie tyle z powodu socjalnej polityce rządu (500+ itp.) ile z powodu nieudolności opozycji. No i będą rządzić następną kadencję i dadzą popalić: może de facto zlikwidują - pod hasłem dekoncentracji - niezależne od rządu media, może rozprawią się wreszcie (nawet wbrew stanowisku UE) z SN, może zdelegalizują niezależne od rządu organizacje społeczne, albo w ogóle zdelegalizują... opozycję, a co, nie mogą? Co zrobimy? Wyjdziemy na ulicę, albo poskarżymy się do organizacji międzynarodowych ("ulica i zagranica")?... Może za demonstrowanie przeciwko władzy i za "donoszenie na Polskę" też w międzyczasie wprowadzą surowe kary... Może wtedy wreszcie coś dotrze do tych, którzy dziś zawzięcie krzyczą: "Brawo PiS!", ale wtedy może być za późno. A ziszczeniu się takiego scenariusza tylko sprzyjają takie, jak dzisiejsze, działania opozycji. Mówiąc obrazowo: Pan Prezes być może teraz się śmieje, albo ogląda sobie atlas kotów. A tu trzeba zrobić coś, żeby Pan Prezes odłożył atlas i powiedział: "Panie Marszałku, ja bez żadnego trybu, proszę natychmiast przerwać obrady, bo coś się tu dzieje, na co nie jesteśmy przygotowani i musimy się szybko naradzić!" Trzeba go czymś zaskoczyć, trzeba zrobić coś innego, aniżeli wykrzykiwanie z mównicy mocnych słów o łamaniu Konstytucji, albo zgłaszanie kolejnego - pożal się Boże - wotum nieufności... No, ale opozycja tego nie potrafi (za to potrafi się "fajnie" dzielić, jeszcze bardziej się osłabiając) i dlatego najbliższy termin możliwej zmiany władzy, to - moim zdaniem - rok 2023 (oczywiście jeżeli wtedy będą jeszcze w tym kraju jakieś wybory i jeżeli wcześniej nie będzie.... Końca Świata!)....

  Odpowiedz
 • Ha ha (2018-12-14 23:05) Zgłoś naruszenie 115

  Wotum idiotum.

  Odpowiedz
 • Błagam o PO -lexit(2018-12-14 23:50) Zgłoś naruszenie 96

  Schetyna na pewno wyprowadzi Polskę z Unii, na złość Tuskowi. Ale zwali na PIS.

  Odpowiedz
 • magda(2018-12-15 06:52) Zgłoś naruszenie 48

  PO=PIS?Bez komentarza.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obserwer_1(2018-12-15 09:03) Zgłoś naruszenie 42

  smutny ukraiński jajcarz greg szmacina

  Odpowiedz
 • widac (2018-12-15 09:24) Zgłoś naruszenie 44

  jaki sejm szambo a nie sejm

  Odpowiedz
 • Hugodun(2018-12-15 09:33) Zgłoś naruszenie 52

  SchExit ! co moźe dobrego dla Polski zrobić totalny Shrek

  Odpowiedz
 • obserwator(2018-12-15 13:42) Zgłoś naruszenie 31

  Schetyna niech nie straszy poexitem, każdy zdorowo myślący Polak nie wierzy w poexit, bo Francja, Niemcy i inni z UE, którzy zainwestowali w markety, banki, inne przedsięwzięcia w Polsce, nie będą chcieli z niej wyjśc, bo by za dużo stracili na tym biznesie

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-12-15 13:53) Zgłoś naruszenie 21

  I tak wygląda państwo, gdy prawo dopuszcza większość jednej partii w sejmie.!!! Daje to kilku osobom ogromną władzę. A ogromna władza ogromnie deprawuje, dając szeregowym członkom złudne poczucie bezkarności. I stąd afery które już widać i cały ogrom tych które dopiero się objawią. Zdaniem politologów, żadna partia nie powinna mieć w sejmie więcej niż 40% głosów.

  Odpowiedz
 • tomek(2018-12-15 14:07) Zgłoś naruszenie 21

  bez kitu Schetuś i POplecznicy z PełO Potrafią tylką wytykać błędy a sami to swoich nie widzą, za rządów PO było tak samo drogo jak jest teraz, ceny praktycznie takie same a paliwa to nawet droższe były!!! Ceny mieszkan takie same teraz jak 5 lat temu, prąd , gaz i woda bez zmian, a nawet 500+ dali co PO mówiło że budżet tego nie wytrzyma i się nie da , że będą pieniądze dodrukowywać i będzie hiper inflacja i jakoś kraj cały czas się rozwija, potrzebna teraz jeszcze tylko budowa mostu Police - Święta ( powstaje w Policach fabryka PDH i trzeba rozbudowywać infrastrukturę już teraz) oraz przekop mierzei Wiślanej( żeby nie płacić ruskim za przepływanie przez ich wody terytorialne) tam trzeba ładować teraz kasę, żeby nie było za późno.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie