"Tagesspiegel" o relacjach Polska-Niemcy: Sąsiedzi, którzy czują się ze sobą nieswojo

23.10.2018, 10:47; Aktualizacja: 23.10.2018, 11:10
"Sąsiadom zdarza się pokłócić, czasem mocno. Mogą się jednak odnaleźć, jeśli tego zechcą i zdołają dojrzeć wspólne interesy" - konkluduje gazeta.

"Sąsiadom zdarza się pokłócić, czasem mocno. Mogą się jednak odnaleźć, jeśli tego zechcą i zdołają dojrzeć wspólne interesy" - konkluduje gazeta.źródło: ShutterStock

Sąsiedzi, którzy czują się ze sobą nieswojo - tak dziennik "Tagesspiegel" określa stan relacji Polski i Niemiec, wskazując na przewinienia obu stron. We wtorek w Berlinie odbędzie się XIX Forum Polsko-Niemieckim "Europa 1918-2018: historia z przyszłością".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • abcd(2018-10-23 11:35) Zgłoś naruszenie 10

    Niemcy ponoszą całkowitą odpowiedzialność moralną, a ofiary materialną. Myślicie, że ten komentarz to tylko żart? Nie. To kwintesencja wypowiedzi Rolfa Nikela, ambasadora Niemiec w Polsce: "Nie ma żadnej wątpliwości, że Niemcy ponoszą moralną odpowiedzialność za potworne zbrodnie w Polsce podczas II wojny światowej. (...) Kwestia reparacji wojennych jest już jednak prawnie i politycznie zamknięta. Nasze władze w Berlinie wielokrotnie to podkreślały".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie