Zubelewicz z RPP: Sytuacja wokół prawomocnych wyroków ws. kredytów CHF ryzykiem dla banków i PLN

12.10.2018, 10:46; Aktualizacja: 12.10.2018, 11:02
Sytuacja wokół prawomocnych wyroków wydawanych przez sądy ws. tzw. kredytów frankowych może zachwiać stabilnością sektora bankowego, kursem złotego i wpłynąć na inflację - ocenił dla PAP Biznes Kamil Zubelewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • Jagna(2018-10-12 16:00) Zgłoś naruszenie 680

    Sytuacja jest taka, że banki mają umowy niezgodne z prawem. Na podstawie tych niezgodnych z prawem umów pobierają nienależne świadczenia od kredytobiorców. Więc Pan kamil Zubelewicz niech nie chroni złodziejskiego banku. To kredytobiorcy sa poszkodowani. Nawet się nie zająknął co to znaczy dla kredytobiorcy Kowalskiego, jak to wpływa na jego budżet i jego rodziny. Złodziej to złodziej i nie ma znaczenia, że odpala budżetowi kasę.

    Odpowiedz
  • Q(2018-10-12 16:01) Zgłoś naruszenie 160

    Szkoda słów !

    Odpowiedz
  • tom(2018-10-12 16:15) Zgłoś naruszenie 460

    klientka, która zaciągnęła kredyt walutowy? JAKI WALUTOWY!? Nie było waluty, tylko waloryzacja niezgodna z prawem. FRANKOWICZ.INFO

    Odpowiedz
  • dw(2018-10-12 16:27) Zgłoś naruszenie 540

    Jakoś tak nie mogę zrozumieć o co chodzi P. Zubelewiczowi. Czy chodzi o to aby banki były poza prawem ? Czy sądy mają orzekać zgodnie z interesem banków ? Wypowiedź tego Pana wygląda mi wręcz na szantaż skierowany do władz i społeczeństwa, który ma na celu wymuszenie działań niezgodnych z prawem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek Popowicz(2018-10-12 16:35) Zgłoś naruszenie 310

    hello Panie RPP Zubelewicz, a do jakich to instytucji unijnych mogą się odwołać banki po uprawomocnieniu wyroku i odrzuceniu kasacji? do ... ŻADNEJ. Unia jest praworządna i zaufa jeszcze polskiemu Sądowi Najwyższemu.

    Odpowiedz
  • Adaśko (2018-10-13 09:11) Zgłoś naruszenie 181

    Wypowiedź tego "członka" to dno i metr mułu. Banki oszukiwały i lamaly prawo doprowadzali ludzi do samobójstw ale wg tego członka nie można nic z tym zrobić bo to zaszkodzi wszystkim i dlatego dalej mogą oszukiwać biednych głupich ludzi

    Odpowiedz
  • niefrankowski(2018-10-13 09:51) Zgłoś naruszenie 170

    A można było wszystko załatwić uczciwą ustawą, a tak mamy już skowyt banków, że jak oddadzą to co nienależne to upadną. KNF, NBP, KSF i posłowie tak zdecydowali. Zamiast rozsądnej, kontrolowanej ustawy - ryzyko unieważnienia lub zwrotu potężnych nadpłaconych rat po wyrokach sądowych.

    Odpowiedz
  • Zorro(2018-10-13 16:00) Zgłoś naruszenie 50

    A gdzie tu jest napisane, że frankowicze nie mają racji?

    Odpowiedz
  • inert(2018-10-13 23:28) Zgłoś naruszenie 80

    Panie Zubelewicz, skąd Pan czerpie dochody?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bozena(2018-10-16 10:45) Zgłoś naruszenie 30

    Panstwo nie powinno dopłacać frankowiczom. Państwo powinno ukarać banki za oszustwo. Kapitał wykreowany był kapitałem złotówkowym nie frankowym. Zyski z tych transakcji zostały wytransferowane poza granicę kraju za pomącą swapów.

    Odpowiedz
  • Bozena(2018-10-16 10:45) Zgłoś naruszenie 10

    Panstwo nie powinno dopłacać frankowiczom. Państwo powinno ukarać banki za oszustwo. Kapitał wykreowany był kapitałem złotówkowym nie frankowym. Zyski z tych transakcji zostały wytransferowane poza granicę kraju za pomącą swapów.

    Odpowiedz
  • anna(2018-10-16 15:46) Zgłoś naruszenie 50

    czyli jak odda to co pożyczyła to bank zbankrutuje? To dziwne . moim zdaniem tyko nie zarobi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asd(2018-10-16 16:18) Zgłoś naruszenie 20

    Złodziej Cie oszukał i zabrana kasę przelał za granice do swojej siedziby. Poszedłes da sadu który nakazuje złodziejowi oddac kase. Teraz podnosi się lament że Państwo z naszych podatków powinno wesprzec złodzieja bo biedaczek za mało zarobi. Zubilewicz wyglada na to ze jestes bankowym pachołkiem a ci ,którzy wierza w to ci piszesz -zwykłymi idiotami.

    Odpowiedz
  • Oszukany(2018-10-17 13:53) Zgłoś naruszenie 10

    Mafia bankowa nakradła niech zwraca!

    Odpowiedz