Głosowanie miało charakter proceduralny, dlatego nie oznacza jeszcze ostatecznego zatwierdzenia nominacji. To jednak ważna wskazówka przed ostatecznym głosowaniem senatorów w tej sprawie - rzadko się zdarza, aby senatorowie głosujący przeciw zakończeniu debaty głosowali później "za" w ostatecznym głosowaniu.

W piątek wraz z 50 Republikanami za zakończeniem debaty głosował demokratyczny senator Joe Manchin. W wyznaczonych na 6 listopada wyborach do Kongresu Manchin ubiega się o kolejną kadencję senatora w stanie Wirginia Zachodnia, gdzie duże poparcie ma prezydent Donald Trump.

Natomiast przeciw zakończeniu debaty nad nominacją głosowała - wraz z 48 Demokratami - senator Lisa Murkowski, przedstawicielka Partii Republikańskiej sympatyzująca z ruchem zwolenników legalności aborcji.

Regulamin Senatu przewiduje, że ostateczne głosowanie musi się rozpocząć nie później niż 30 godzin po przegłosowaniu zakończenia debaty Senatu nad projektem ustawy czy też - jak w tym przypadku - zatwierdzeniem nominacji. Dlatego ostateczne głosowanie nad nominacją Kavanaugh, drugiego kandydata Trumpa do SN, odbędzie się najpóźniej w sobotę po południu czasu miejscowego.