statystyki

Trump z Putinem na dyplomatycznej sinusoidzie

autor: Zbigniew Parafianowicz16.07.2018, 07:51; Aktualizacja: 16.07.2018, 08:03
T-shirt z Trumpem i Putinem

T-shirt z Trumpem i Putinemźródło: ShutterStock

Każde porozumienie legalizujące aneksję Krymu będzie katastrofą dla państw, które boją się Rosji.

Władimir Putin ustawił Donalda Trumpa w roli petenta jeszcze w trakcie dogrywania szczegółów zaplanowanego na dziś spotkania w Helsinkach. – Z przykrością muszę powiedzieć, że stosunki rosyjsko-amerykańskie są w nie najlepszej kondycji. Sądzę, że w dużej mierze to rezultat ostrego sporu wewnętrznego w USA – komentował po rozmowach z wysłannikiem prezydenta USA Johnem Boltonem.

Kreujący się na twardego negocjatora Trump nie zareagował na zaczepny ton. Zamiast tego zrewanżował się miłymi dla Kremla i „śliskimi” – jak to określili komentatorzy w USA – deklaracjami na temat przyszłości Krymu. – Zobaczymy. Zamierzam z nim mówić o wszystkim – odpowiedział na pytanie reporterów o przyszłość półwyspu. – [Rosjanie – red.] Wydali dużo pieniędzy na odbudowę tego [Krymu – red.] – dodał Trump, sugerując równocześnie, że błędem administracji Baracka Obamy było wykluczenie Rosji z grupy G8 po tym, jak złamała prawo międzynarodowe, anektując półwysep.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie