Prokuratura przedstawi zarzuty zatrzymanym przez CBA w sprawie GetBack

26.06.2018, 12:07; Aktualizacja: 26.06.2018, 12:20
Prokurator zarzuca działanie na szkodę GetBack wspólnie i w porozumieniu z jej byłym prezesem Konradem K. Za takie przestępstwo grozi kara do roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zarzuca działanie na szkodę GetBack wspólnie i w porozumieniu z jej byłym prezesem Konradem K. Za takie przestępstwo grozi kara do roku do 10 lat pozbawienia wolności.źródło: ShutterStock

Prokuratura Krajowa zapowiedziała, że jeszcze we wtorek przedstawi zarzuty zatrzymanym przez CBA dwóm osobom związanym ze sprawą spółki GetBack. Zatrzymani, to b. dyrektor biura zarządu GetBack Katarzyna M. i prezes Polskiego Domu Maklerskiego Szczepan D.-M. - podała PK.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • adamadam(2018-06-27 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Co z bankierami? Gdyby nie Banki, Lions, Idea itd., nie byłoby tej katastrofy i grabieży na oszczędnościach Polaków na 100%. Banki to esencja tego kryzysu. Niewinnym, poczciwym ludziom Lions, Idea, nawciskali toksycznych obligacji na przynajmniej 700 milionów, zniszczyli oszczędności Polaków, ich własnych Klientów, na przynajmniej 700 mln zł, stosując metodyczne i instytucjonalne wprowadzanie w błąd wg art. 286 KK oraz także misselling. Porażająca większość "oświadczeń woli" zakupu obligacji została złożona pod wpływem tzw. podstępu i wprowadzenia w błąd. Tylko oni mieli dostęp do danych o oszczędnościach i tylko oni dzwonili do ludzi i nagabywali. To nie pojedyncze przypadki, to setki i tysiące ludzi ograbionych. Wstyd i hańba, że o tym, ten tzw. Bank, ma jeszcze czelność pisać w prasie, w kontekście faktycznego metodologicznego obrabiania własnych Klientów i wyprowadzania ich z lokat, i częstokroć z oszczędności życia, że [Lion’s Bank Idea Bank SA] „jedynie informował o możliwości zakupu obligacji i zainteresowanych odsyłał do dystrybutora”. Bez ich działań GetBack ani żaden Dom Maklerski nie miałby przenigdy żadnych szans upchnąć to wśród ludzi na taką skalę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie