statystyki

Prokuratura sprawdzi nowe wątki w sprawie Pawła Chruszcza

autor: Klara Klinger, Karolina Baca-Pogorzelska25.06.2018, 07:17; Aktualizacja: 25.06.2018, 08:20
Paweł Chruszcz został znaleziony martwy 31 maja

Paweł Chruszcz został znaleziony martwy 31 majaźródło: ShutterStock

Śledczy zajmujący się sprawą śmierci głogowskiego radnego sprawdzą też, czy mógł się komuś narazić w miejscu pracy, spółce z grupy KGHM

J ak pisaliśmy dwa tygodnie temu, prokuratura, przy okazji śledztwa w sprawie śmierci Pawła Chruszcza, wszczęła wstępne postępowanie sprawdzające, czy mogło dojść do nieprawidłowości przy sprzedaży przez władze Głogowa przedszkola.

Jak mówi DGP szef okręgowej prokuratury w Legnicy Zbigniew Harasimiuk, istnieją uzasadnione podstawy do tego, żeby wszcząć śledztwo.

Postępowanie toczy się w dwóch kierunkach. Pierwszy dotyczy niedopełnienia obowiązków służbowych przez urzędników ratusza w Głogowie w związku z przygotowaniem i realizacją sprzedaży przedszkola poprzez zaniżenie wyceny i spowodowanie tym szkody majątkowej. Sprawdzona zostanie także kwestia prawidłowości przyznawania dotacji na rzecz placówki. W urzędzie miasta zabezpieczono dokumentację dotyczącą transakcji. Wcześniej sprawę zaczęło analizować CBA.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie