Na Białorusi seminarzyści dostali powołania do wojska

22.05.2018, 20:04; Aktualizacja: 22.05.2018, 20:13
Zarówno hierarchowie kościelni, jak i dziennikarze skierowali w tej sprawie pytania do białoruskiego ministerstwa obrony.

Zarówno hierarchowie kościelni, jak i dziennikarze skierowali w tej sprawie pytania do białoruskiego ministerstwa obrony.źródło: ShutterStock

Studenci katolickich i prawosławnych seminariów duchownych otrzymali wezwania do wojska – poinformowały niezależne białoruskie media. Dotychczas do takich sytuacji nie dochodziło, a klerycy, podobnie jak inni studenci, dostawali odroczenia od służby zasadniczej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (2)

  • xxyyzz(2018-05-22 20:25) Zgłoś naruszenie 52

    Nie tylko powinni iść do wojska ale jeszcze należałoby skierować ich na co najmniej 2 lata do kopalń aby wiedzieli jak ciężko jest zapracować na ten marny grosz. Im wydaje się ,ze nałożenie czarnej odzieży - zwalnia ich z obowiązku pracy na rzecz innych .

    Odpowiedz
  • To stary sposób ...(2018-05-23 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    ... na miganie się od służby wojskowej. Nie mniej jednak u nas po latach "owi migacze" w ilości ok. 500-set otrzymali od Macierewicza nominacje na pierwszy stopień oficerski. Nie matura a chęć Antosia zrobi z ciebie oficera. Że nie wspomnę o 17-dniowych oficerach wywiadu z kasjerów Biedronki albo kilkutygodniowych z WOT-u.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie