14 kwietnia odbędzie się w Warszawie konwencja PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. PiS podsumuje dwa lata swych rządów; nakreśli też założenia programowe na kolejne lata.

Marszałek Senatu był pytany na środowym briefingu, co ma się wydarzyć w czasie konwencji oraz, czy PiS przedstawi wówczas swojego kandydata na prezydenta Warszawy. "Na pewno niebawem poznacie państwo kandydatów - nie tylko na prezydenta Warszawy, ale również i w innych miastach. Na tej sobotniej konwencji nie spodziewam się takich prezentacji" - odparł Karczewski.

"Będziemy mówili na tej konwencji o dwóch latach, które są za nami, oraz o tym, co przed nami. Po konwencji następnego dnia, a niektórzy tego samego dnia, będą odbywać spotkania z wyborcami. Będziemy prowadzili bardzo intensywny dialog" - zapowiedział marszałek. Dodał, że w czasie konwencji PiS będzie też "przedstawiać propozycje na dwa lata do końca kadencji".

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.