Immomok złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia części Almy, Krakowskiego KredensuWarszawa, 20.12.2017 (ISBnews) - Immomok złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia części mienia Almy i kontroli nad Krakowskim Kredensem Tradycja Galicyjska S.A. z siedzibą w Krakowie, poinformował urząd.

Wniosek wpłynął 18 grudnia, sprawa jest w toku.

"Immomok Sp. z o.o. należąca do Ruchu Leclerc zamierza nabyć część przedsiębiorstwa Alma Market S.A. w upadłości oraz przejąć kontrole nad Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A." - czytamy w komunikacie.

Celem nabycia zorganizowanych części mienia Alma w Krakowie, Tarnowie i Sopocie jest dalszy rozwój sklepów pod marką Leclerc.

"Celem nabycia akcji Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. jest wejście na zupełnie nowy dla zgłaszającego segment rynku sprzedaży produktów spożywczych i w ramach tego z jednej strony utrzymanie i rozwój dotychczasowej działalności Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. polegającej na sprzedaży detalicznej produktów spożywczych pod marką 'Krakowski Kredens' w lokalizacjach, w których prowadzona jest przez tę spółkę działalność, a także pozyskiwanie nowych lokalizacji w celu rozwoju sieci sprzedaży detalicznej" - czytamy dalej.

(ISBnews)