Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała we wtorek PAP, że do klubu jej partii dołączyła Andżelika Możdżanowska, która od października jest pełnomocnikiem rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

"Realizując działania na rzecz Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz jednocześnie będąc członkiem rządu, uznałam, że podobnie, jak na boisku piłkarskim, trudno grać w innej koszulce w jednym zespole i jednocześnie wspólnie strzelać gole, tak i w polityce trzeba założyć wspólna koszulkę dla wspólnej Strategii Na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" - oświadczyła w rozmowie z PAP wiceminister rozwoju.

Jak poinformowała Możdżanowska, jej misją w resorcie rozwoju, będzie stworzenie Kodeksu Dobrych Praktyk Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zwiększenie szans rozwojowych oraz zapewnienia "dobrego klimatu" inwestycyjnego i regulacyjnego, dla - według niej - "najważniejszego" sektora gospodarki.

W latach 2011-2015 Andżelika Możdżanowa była senatorem PSL. W 2015 r. była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do Sejmu obecnej kadencji weszła z listy PSL, w lipcu opuściła klub ludowców.

Możdżanowska przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE.

Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.