We wtorek premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński w warszawskiej siedzibie partii na wspólnej konferencji prasowej podsumowali dwa lata działania rządu. Na Twitterze Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został też opublikowany spot podsumowujący dwa lata rządu.

W związku z tym spotem wicemarszałek Tyszka wystosował pismo do premier Szydło, w którym pyta ją o całkowity koszt jego produkcji; chce też wiedzieć, czy spot został wyprodukowany przez firmę zewnętrzną. "Jeśli tak, to proszę o wskazanie tej firmy oraz wskazanie w jakim trybie została wyłoniona ta firma?" - podkreślił w piśmie.

Wicemarszałek pyta też, gdzie spot został do tej pory opublikowany i gdzie będzie publikowany w przyszłości. Chce również wiedzieć jakie będą koszty publikacji spotu.

Tyszka pyta premier również, czy w przyszłości KPRM w duchu jawności życia publicznego planuje publikować koszty produkcji tego typu spotów bez uprzedniego zapytania o to.

W półtoraminutowym spocie opublikowanym w czwartek na Twitterze Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zatytułowanym "Dajemy radę! #Dobre2Lata" widać polskich kibiców w biało-czerwonych barwach. Niektórzy z nich niosą polską flagę, inni mają na szyi biało-czerwone szaliki. Bohaterowie wyliczają: "grają tak, jak obiecywali", "szybko i skutecznie", "nareszcie coś się zmieniło". Jedna z osób zwraca uwagę: "nie zapomnieli o swoich kibicach", kolejna zauważa: to "pierwsi, co naprawdę pokazali coś dla ludzi".

"Nie zapominają o najsłabszych, grają fair" - mówi młoda kobieta na trybunach stadionu, po czym rzuca piłkę, którą łapie premier Beata Szydło stojąca na murawie stadionu.

"To dopiero połowa gry, ale cieszę się, że prowadzimy do przerwy. Też kiedyś grałam i wiem, że nie wolno zwalniać. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Musimy utrzymać wysokie tempo i dobry styl. Mamy świetny zespół i mądrego trenera. Najważniejsze, ze jesteśmy razem. Wszyscy jesteśmy biało-czerwoną drużyną. Dzięki wam dajemy radę" - mówi premier.