statystyki

Trump jedzie do Azji rozmawiać o Korei

autor: Bartłomiej Niedziński06.11.2017, 07:38; Aktualizacja: 06.11.2017, 08:13
Donald Trump w Japonii

Donald Trump w Japoniiźródło: PAP
autor zdjęcia: KAZUHIRO NOGI POOL

W ciągu dziewięciodniowej podróży amerykański prezydent odwiedzi Japonię, Koreę Południową, Chiny, Wietnam i Filipiny.

Rozpoczęta wczoraj trasa Donalda Trumpa po Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej będzie nie tylko najdłuższą odbywaną przez jakiegokolwiek amerykańskiego prezydenta od ćwierćwiecza, ale też najtrudniejszą. Trump będzie chciał przekonać Chiny do wywarcia wpływu na Koreę Północną oraz do zmniejszenia nierównowagi w bilansie handlowym, a także zapewnić amerykańskich sojuszników w regionie o tym, że Stany Zjednoczone nie mają zamiaru się wycofywać. Problem w tym, że to wszystko jest trudne albo wręcz niemożliwe do pogodzenia.

W ciągu dziewięciu dni Trump odwiedzi pięć państw – oprócz Japonii, do której przybył już wczoraj, będą to: Korea Południowa, Chiny, Wietnam i Filipiny. Ostatnim prezydentem USA, który pojechał do Azji na tak długo, był w 1992 r. George H.W. Bush i nie skończyło się to dobrze – wizytę zapamiętano głównie z powodu jego niedyspozycji podczas oficjalnego przyjęcia w Tokio. A biorąc pod uwagę azjatycką wrażliwość na punkcie etykiety, ryzyko, że jakieś niekonwencjonalne zachowanie Trumpa przekreśli szanse na osiągnięcie celów politycznych, jest całkiem spore.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie