Mennica Polska ma zamówienie z NBP na monety o wartości szac. 95,18 mln złWarszawa, 31.10.2017 (ISBnews) - Mennica Polska otrzymała zbiorcze zamówienie na dostawy monet dla Narodowego Banku Polskiego na 2018 r. o łącznej szacunkowej wartości ponad 95,18 mln zł, podała spółka.

"Wpłynęło do spółki roczne zbiorcze zamówienie Narodowego Banku Polskiego na produkcję i dostawę w roku 2018 monet powszechnego obiegu. Szacunkowa wartość zamówienia opiewa na łączną kwotę 95 181 977,55 zł. Zamówienie określa terminy produkcji oraz dostawy poszczególnych partii zamówionych monet" - czytamy w komunikacie.

Płatność z tytułu realizacji zamówienia następować będzie sukcesywnie, po dostawie przez Mennicę Polską do Narodowego Banku Polskiego poszczególnych partii zamówionych monet, podano także.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)