Szef MSWiA o 95-letnim powstańcu: Ustawa dezubekizacyjna go nie dotknie

22.08.2017, 16:20; Aktualizacja: 22.08.2017, 16:33
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapewnił we wtorek, że tzw. ustawa dezubekizacyjna obniżająca świadczenia b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL, nie dotknie autora listu, który zwrócił się do RPO. Mężczyzna napisał, że ma 95 lat i brał udział w Powstaniu Warszawskim.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • Takich podobnych ...(2017-08-22 17:50) Zgłoś naruszenie 80

  ....przypadków są tysiące. Przecież nie było by szumu gdyby ten człowiek nie dostał decyzji ZER-u, a jednak ją dostał. To teraz wspaniałomyślny Błaszczak odkręca głupotę jaką wymyślili. Czy jeden człowiek ma decydować o losie tysięcy ludzi, często starych i schorowanych. Ustawa odebrała nawet renty z pierwszą grupą inwalidzką. Tego nawet Hitler by nie wymyślił.

  Odpowiedz
 • qwert123(2017-08-28 20:49) Zgłoś naruszenie 10

  Czy ten minister nie wie, że wg IPN-u liczy się ETAT który osoba zajmowała. Jeżeli lekarz, aby uzyskiwać wyższe zarobki ( bo takie mieli funkcjonariusze SB ) był na etacie SB to go ustawa obejmuje tak jak niektórych sportowców na etatach SB, MON, WOP i innych. Podobnie było z górnikami - sportowcami, którzy nigdy nie widzieli korytarza podziemnego. Prawdą jest, że może tego lekarza ( i innych ) dotyczyć artykuł pozwalający z łaski nie uznać tego jako działalność na rzecz totalitarnego państwa.

  Odpowiedz
 • wacław(2017-08-29 07:40) Zgłoś naruszenie 00

  uważam, że ustawa powinna ulec zmianie, prawo łaski nie powinno być w gestii ministra. Powinno być w rękach suwerena czyli narodu, a bardziej precyzyjnie takie decyzje powinien podejmować prezes partii, której naród zaufał i która wprowadziła tę prawą i sprawiedliwą ustawę... Nie powinien tych decyzji podejmować szeregowy członek rządu...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie