statystyki

VIP-y dostaną swoje skrzydła

autor: Maciej Miłosz22.06.2017, 07:43; Aktualizacja: 22.06.2017, 08:08
Uroczystość przyjęcia pierwszego samolotu Gulfstream G550 do służby 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie

Uroczystość przyjęcia pierwszego samolotu Gulfstream G550 do służby 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawieźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Jutro rozprawa dotycząca umowy między resortem obrony a Boeingiem. Ale firma The Jet Business International wycofała swoją skargę na wyrok KIO, więc zlecenie pozostanie w mocy.

Resort obrony podpisał umowę na zakup trzech boeingów 737–800 ostatniego dnia marca w trybie zamówienia z wolnej ręki. Ogłoszono je trzy tygodnie wcześniej. Odbyło się to tuż po unieważnieniu poprzedniego postępowania, w ramach którego oferty złożyli amerykański producent Boeing i czeski pośrednik Glomex. Obie zostały odrzucone, a następnego dnia resort rozpoczął negocjacje już tylko z Boeingiem.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • podatnik(2017-06-22 17:10) Zgłoś naruszenie 12

    Bardzo dobre wieści brawo MON wreszcie nie będziemy wyglądać jak BANTUSTAN którego nie stać na kilka nowoczesnych maszyn dostosowanych do przewozu VIP. Wcześniej albo sprzęt sowiecki albo cywilny wypożyczony za który płaciliśmy i tak grube miliony. Mógł być to sukces PO ale jak to mówią dzieciaki na podwórku " się obsr.li". Ten rząd przynajmniej ma jaja jak berety i nie pęka gdy idzie jak po grudzie w przetargach a sprzedawcy windują ceny. Przypominam że to nie są samoloty dla PIS tylko dla POLSKI i POLAKÓW. Przez wiele lat będą latać nim politycy wszelkich opcji i w razie czego Polacy jak ci których musieli ewakuować Rosjanie i Amerykanie z Egiptu bo nasze samoloty nie miała możliwości lotów HEAD.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie