UE potępia delegalizację w Rosji świadków Jehowy

21.04.2017, 18:09; Aktualizacja: 21.04.2017, 18:20
Członkowie rosyjskiej wspólnoty świadków Jehowy muszą mieć możliwość swobodnego korzystania z prawa do wolności zgromadzeń - oświadczyła w piątek Unia Europejska w odpowiedzi na czwartkowy wyrok rosyjskiego Sądu Najwyższego, który delegalizuje tę wspólnotę.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (87)

  • w2s(2017-04-21 21:31) Zgłoś naruszenie 15213

    Bardzo niesprawiedliwy wyrok ze strony Sądu Najwyższego w Rosji .

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kto to widział(2017-04-21 21:12) Zgłoś naruszenie 13111

    Rosjo obudź się. Zachowujesz się nagannie. Wstyd.

    Odpowiedz
  • Jarek(2017-04-22 00:53) Zgłoś naruszenie 11111

    Tak było na początków rządów w faszystowskich Niemczech. Najpierw zdelegalizowano badaczy Pisma Świętego, czyli dzisiejszych Świadków Jehowy. Do czego to doprowadziło? Historia doskonale to zna.

    Odpowiedz
  • gaber33(2017-04-22 09:46) Zgłoś naruszenie 1106

    To jedyne Wyznanie pokojowe. które znam i jego wyznawcy nie sięgają po broń i nie idą do Wojska nawet kosztem więzienia lub śmierci!!!Jakim są zagrożeniem?Rosjo wstyd!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Łukasz(2017-04-22 10:40) Zgłoś naruszenie 1044

    Świadkowie Jehowy i tak będą głosić, to zaprawieni w boju głosiciele Słowa Bożego tylko pañstwo już nie bedzie miało w to wglądu, wyjdą tylko wzmocnieni duchem...tego im žyczę! Wykonują dobrą pracę dla pokoju

    Odpowiedz
  • Rafał(2017-04-22 10:31) Zgłoś naruszenie 954

    Światkowie Jehowy są Putinowi nie po drodze, bo są neutralni nie są za wojną miłują pokój i tak czynią jak mówią ,mają silnego ducha a Putin nie wymyślił jeszcze takiej broni, którą potrafi złamać ducha nawet obozy koncentracyjne ,Światkowie Jehowy przeżyli Hitlerowskie dyktaturę i obozy przeżyją i obecne rządy Rosji, obecna sytuacja jeszcze ich wzmocni i zewrze ich szeregi...

    Odpowiedz
  • Oldman (2017-04-21 22:22) Zgłoś naruszenie 794

    ... zawsze jest tak że państwo robi pierwszy krok w celu sprawdzenia jaka będzie reakcja obywateli jeżeli obywatele zareagują to państwo się wycofuje jeżeli obywatele nie reagują to państwo robi drugi krok i trzeci po to żeby zniewolić całkowicie obywateli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obserwer(2017-04-22 13:38) Zgłoś naruszenie 796

    Oskarżeni Ś.J. o ekstremizm. Czy znaczy to, że: podkładali bomby, chodzili z bronią i jej używali, organizowali i współuczestniczyli w zamieszkach, propagowali terroryzm ...? Z tego co widzę to chodzą z Pismem Świętym i swoimi gazetkami, stoją na mieście przy swoich wózeczkach z bezpłatnymi gazetkami. Chyba w tej Rosji pomylili Świadków Jehowy z jakąś inną organizacją religijną.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • JB(2017-04-22 10:08) Zgłoś naruszenie 772

    Przypomnę że nazwę wyznań piszemy wielkimi literami - nazwa to Świadkowie Jehowy. Jest to nazwa własna.

    Odpowiedz
  • John Belushi(2017-04-22 10:06) Zgłoś naruszenie 647

    Rosja pokazała że jest krajem totalitarym nie respektującym zasad demokracji ani umów międzynarodowych, których jest sygnatariuszem. W przeszłości w Rosji przeprowadzono Operację Północ dziś wraca tamten styl rządzenia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_P%C3%B3%C5%82noc Co ciekawe Rosja przegrała już przez Europejskim Trybunałem Praw Człowieka cztery postępowania ze względu na swoje działania względem SJ - 24 postępowania toczą się i będą w większości rozpatrywane łącznie. To wskazuje że Rosja cofnęła się do czasów stalinowskich gdzie prawa człowieka nie miały żadnego znaczenia

    Odpowiedz
  • Hanka(2017-04-22 11:41) Zgłoś naruszenie 565

    Ciekawe jak teraz czuje się Pan Putin i jego poplecznik największy z Prawosławnych ? Mają powody do radości teraz Putin może liczyć na poparcie wielkiej Cerkfi... Mają wspólne interesy w manipulacji obywatelami Rosji..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Małgosia(2017-04-22 11:32) Zgłoś naruszenie 553

    Tak się zaczyna twarda dyktatura faszystowska zagrażająca wszystkim, łamanie praw jednostki, czy t państwo ma decydować w co ja mogę a w co niemogę wierzyć? Tak z butami do głowy, moje zdecydowane NIE Panie Putin ponoć jest XXI wiek! Co na to reszta świata? Jaką powinna być reakcją wszystkich miłujących pokôj na świecie?

    Odpowiedz
  • hmmm(2017-04-22 14:51) Zgłoś naruszenie 533

    W sumie niczego to nie zmieni.To jakby probować unicestwić wszystkie mrówki w kraju

    Odpowiedz
  • KOJAK (2017-04-23 00:25) Zgłoś naruszenie 473

    Gdyby na całym świecie wszyscy ludzie byli tacy fajni, mili i spokojni jak ŚWIADKOWIE JEHOWY to by nie było potrzebne żadne wojsko i żadna POLICJA, PROKURATURA I SĄDY.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Daro(2017-04-22 14:23) Zgłoś naruszenie 473

    Tam zawsze był ciemnogród , już od cara Mikołaja.

    Odpowiedz
  • italka(2017-04-22 12:47) Zgłoś naruszenie 472

    Dodam ze źródeł zagranicznych że kara za zgromadzenie się wynosi do 10 tys euro albo od 6 do 10 lat więzienia. Nic no. Niebezpieczna Biblia kontra kałasznikow. Wiara obroni się sama , z czasem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom (2017-04-22 13:01) Zgłoś naruszenie 401

    Może to nowa koalicja narodów na której czele stanie Rosja, może Gog właśnie wyruszył i ujawnia się nowy król północy. Ciekawe czasy.

    Odpowiedz
  • Życzliwy dla Rosjan.(2017-04-22 16:18) Zgłoś naruszenie 374

    Rosjio!! Nie rozśmieszaj świata, są lepsze sposoby na rozbawianie, zacznijcie w końcu zabiegać o szacunek dla siebie jak dziś zaczniecie To może za 100 lat ktoś zacznie w was wierzyć, Rosja nie musi być wiecznie obozem niewolników, życzliwy.

    Odpowiedz
  • Zyczliwa(2017-04-22 17:17) Zgłoś naruszenie 2415

    Znasz religie ŚJ od a do z? Wygląda na to ze sam nim byłeś ale zostałeś wyrzucony i teraz pienisz sie z nienawiści. Ciekawe za co cie wyrzucili, może sam jastes tym pedofilem. Nie ośmieszaj się Glupku.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ludzik(2017-04-23 12:21) Zgłoś naruszenie 71

    jak na ziemi byliby tylko tacy ekstremiści, to mielibyśmy wreszcie spokój z konfliktami zbrojnymi i nie tylko

    Odpowiedz