Mężczyźni pomagali sprawcom zabójstwa b. boksera w szczecińskiej dzielnicy Dąbie w ukrywaniu się, a także przechowywali przedmioty, które posłużyły do zbrodni – wynika z informacji CBŚP.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w Szczecinie, Wolinie i Kołobrzegu. Zabezpieczono znalezione przy nich nielegalną broń palną i amunicję, maczetę, pałkę teleskopową i ponad 3 tys. euro.

W zachodniopomorskim Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Prokuratury Krajowej mężczyźni usłyszeli zarzuty utrudniania postępowania karnego i nielegalnego posiadania broni. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z nich na dwa miesiące.

Do głośnego zabójstwa doszło na początku ub.r. w szczecińskim Dąbiu. Według policji, tłem do zbrodni były porachunki między członkami grup przestępczych. Ofiara zabójstwa zginęła od uderzeń maczetą.

Jedną z osób zamieszanych w zabójstwo policja zatrzymała kilka godzin po zbrodni. Druga uciekła do Norwegii, gdzie wpadła w ręce norweskich policjantów. W styczniu br. przekazano ją Polsce. (PAP)