statystyki

Palikot chce likwidacji państwa polskiego. "Tylko w zjednoczonej Europie możemy czuć się bezpiecznie"

27.08.2012, 08:23; Aktualizacja: 27.08.2012, 08:37
Janusz Palikot

Janusz Palikotźródło: newspix.pl

- Jestem za likwidacją wszystkich państw europejskich po to, żeby powstało jedno państwo europejskie, a nie oddzielne byty jak Niemcy, Francja, Polska itd. - oświadczył Janusz Palikot. Zdaniem posła "prawdziwą niepodległość" Polska będzie miała, gdy będzie w jednym państwie europejskim.

reklama


reklama


- Tylko zjednoczona Europa będzie mogła stawić czoło wyzwaniom, które przed nami stoją. Gdybyśmy mieli choćby możliwość posiadania jednych wspólnych euroobligacji, to już o 3-4 proc. jako cala Europa zaoszczędzilibyśmy na kosztach finansowych. Gdybyśmy wspólnie jako Europa mieli możliwość zakupu od Rosji surowców takich jak choćby gaz i ropa, to polskie firmy miałyby niższe ceny. Jest wiele bezpośrednich korzyści z likwidacji państw europejskich. Nie byłoby wojen w Europie. Polska mogłaby tylko zyskać na wspólnym europejskim państwie - powiedział szef Ruchu Palikota w wywiadzie dla Onetu.

- Jeśli będzie tak jak dzisiaj, że Polska ma słaby rząd i znajdzie się poza europejskim centrum, to kto da nam gwarancję, że Polska leżąca między Niemcami a Rosją, za kilkadziesiąt lat nie przestanie istnieć? - mówił Palikot. Jego zdaniem, tylko w "zjednoczonej Europie" Polska mogłaby się czuć bezpiecznie. W Europie, o której marzy Palikot, językiem urzędowym byłby angielski, a polski miałby charakter języka lokalnego.

- Konstytucja RP, flaga i godło to są symbole nacjonalizmu, które często prowadzą do antagonizmów, a w konsekwencji do wojen - powiedział Janusz Palikot. - Konstytucja, godło i flaga nie są potrzebne ani Polsce, ani Włochom, Francuzom i innym państwo europy. Więcej zyskamy jeśli pozbędziemy się tych fałszywych symboli - powiedział szef Ruchu Palikot.

reklama


Źródło:Media

reklama

  • do 28(2012-08-28 08:04) Odpowiedz 00

    POglupku PO penisie Palikota

  • swoj.pl(2012-08-28 13:02) Odpowiedz 00

    do 28:

    nawet podstawowych rzeczy nie potrafisz? jak czytac i liczyc?

    a moze rzczywiscie o sobie to mowisz?

    i ty chcesz dyskutowac o powaznych sprawach???

    rowniez, naucz sie kultury chlopcze, byc moze przyda ci sie, a zpewnoscia nie zaszkodzi ci

  • Stary Polak(2012-09-01 22:25) Odpowiedz 00

    Tęsknie za tym od dawna, Obecne państwo nie jest w stanie wyżywić naród. Brawo panie Palikot, nie mamy innego wyjścia.

  • Piotr(2012-08-28 00:13) Odpowiedz 00

    Po kraju jeździ mammobus. Powinien też jeździć psychobus.

  • patriotka(2012-08-27 22:34) Odpowiedz 00

    TO oburzające, co on wygaduje! Tylko w zjednoczonej Europie możemy czuć się bezpiecznie"??? A to dobre sobie!...
    Polska musi być suwerenna! Najlepiej dla nas byłoby odcięcie się od Europy! I oczywiście zachowanie polskiej złotówki.
    Politycy mają obowiązek SŁUCHAĆ głosów polskiego narodu!

  • Bert(2012-08-28 19:52) Odpowiedz 00

    Pomysł z psychobusem bardzo dobry, najlepiej z częścią dla palacych (trawę).

  • Bert(2012-08-27 21:33) Odpowiedz 00

    Po co tyle pisać w związku z bzdurami paligłupa. Czekam, kiedy kolejne fajerwerki tego pajaca zderzą sie z kompletnym brakiem uwagi.

  • swoj.pl(2012-08-27 20:33) Odpowiedz 00

    22:

    powiedz mi mlody czlowieku, w jaki sposb bedziesz mogl konkurowac z potworem amerykanskim czy chinskim?

    Powiedz mi, dlaczego inowacja, i czesto produkcja, w wydaniu amerykanskim jest tak dobra?

    Jednym z powodow tego jest potezny rynek, rzadzony tymi samymi prawami.

    Latwiej jest robic w 'economy of scale'.

    to jest jedyny sposob na przyszlosc.

    Rozumiem, ze wiele podrozowales, znasz dobrze inne kraje, systemy, masz wiedze i wizje dla Pl i Europy.

  • młodzież(2012-08-27 19:58) Odpowiedz 00

    Jakim prawem ten osobnik obraża Polaków.Co na to rząd.

  • swoj.pl(2012-08-27 18:11) Odpowiedz 00

    John Lennon - Imagine:

    http://www.youtube.com/watch?v=XLgYAHHkPFs&feature=fvwrel

    Na tym forum sa inteligentli ludzie, zrozumieja to

    cool

  • hacel(2012-08-27 17:03) Odpowiedz 00

    Coś w tym jest, państwo jest psute od głowy od ponad dwudziestu lat. W ubiegłych stuleciach nie mogliśmy, lub nie umieliśmy dobrze rządzić własnym krajem. Procesu psucia państwa nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Pozostaje nam więc tylko rozpłynąć się wśród narodów Europy.

  • drwal(2012-08-27 16:48) Odpowiedz 00

    do 17: ano-Podobnie było Finroyal
    -"Prokuratura powołała też biegłych z dziedziny międzynarodowego prawa finansowego, by ustalili, czy zarejestrowana w Wlk. Brytanii spółka Finroyal w ogóle mogła działać w Polsce.." brak słów .

  • ZACHARY(2012-08-27 16:33) Odpowiedz 00

    PALIKOT TAK JAK OBECNY RZĄD NIE DAJE SOBIE RADY,PREKURATOROM ZABRAKŁO PARAGRAFÓW NA ZŁODZIEJI I BANKRUTÓW OKRADAJĄCYCH POLAKÓW,ALE MAJĄ NA KOTY I PSY I TO BARDZO SZYBKO SKAZUJĄ,PANIE PREMIERZE NIECH PAN SZYBKO PODDAJE SIĘ DO DYMISJI WRAZ WRAZ Z CAŁYM RZĄDEM ,BĘDZIE LEPIEJ DLA POLAKÓW ,BO SIEDZISZ PAN W KLOACE PO SAME USZY.

  • ano(2012-08-27 13:58) Odpowiedz 00

    Czyżby GP nie czytał żaden prokurator ?

  • Paragraf(2012-08-27 13:19) Odpowiedz 00

    Art KODEKSU KARNEGO.127. §1.Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,
    podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
    §2.Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
    podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  • ela(2012-08-27 13:06) Odpowiedz 00

    Cytat.,,Bardzo trzeba uważac na tych ludzi,których natura pobłogosławiła talentem,ale do talentu nie dodala im rozumu,, Sandor Marai .

  • Fel(2012-08-29 01:10) Odpowiedz 00

    Niesamowite rzeczy się czasami czyta w komentarzach, że to Polacy mają się "rozpłynąć" w Europie,bo widocznie nie są wstanie mieć własnego państwa.To,że głównie to przez naszych "przemiłych" sąsiadów jakoś jest zapominane.Hitler i Himmler (tak samo jak z resztą oportunista Stauffenberg i jego kolesie) też uważali,że Polacy nie powinni mieć państwa,że żyją innym w drodze i przez to przeszkadzają. Ludzie,1. Jest szansa na odbudowę naszego kraku. 2. Jak pokazuje los Zydów i Cyganów-narody bez państwa żyją w niebezpieczeństwie-a to,że dziś jest niby humanitaryzm nie znaczy, że tak na zawszę będzie. 3. Gdyby był w partii n.p socjalistycznej we Francji za takie kretynizmy antynarodowe by go wywalili 4. Popatrzcie na Anglii,tam najbardziej popularne imię to---Mohammed.Niemcy same,bez Francuzów,nie mogą nadawać ton w Europie.Chiny są dalego,ale blisko im do Rosji,która powoli wymiera-kiedyś Chinczycy dołączą Siberię do swego kraju. Ergo-Przez mądrą politykę (jaką n.p prowadzi Turcja!!!) jest szansa na odrodzenie Polski,ale potrzeba nam prawdziwego męża stanu,który potroszczy się o patriotyczne wychowanie w szkołach,o gospodarkę,o rozsądną politykę imigracyjną (tak,aby do Polski nie trafiają przypadkiem "odpady",znaczy,ludzie,których n.p Anglicy nie chcę,z różnych powodów oczywistych),współpraca z krajami Europy Wschodniej-wtedy jest szansa w ciągu następnych 100 lat na comeback.Najgorszę to stracić nadzieje-szczególnie na rzecz narodów z taką,ehm,wspaniałą i honorową historią jak Niemcy,Brytania,Francja.

  • tecra700(2012-08-27 08:54) Odpowiedz 00

    Całkowicie popieram; Polska już teraz nie jest w stanie zapewnić podstawowych praw swoim obywatelom a będzie jeszcze gorzej - obciązeniem przekraczającym możliwości tego kraju to np, edukacja (uczniowie to nadmierne obciążenie gmin), afera AmberG ośmieszyła polski wymiar sprawiedliwości, nieopodatkowane paliwo, wódka i papierosy zalewają rynek, zabójcze podatki hamują przedsiębiorczość - niech ktoś mądrzejszy zarządza tą krainą.

  • asi(2012-08-27 12:47) Odpowiedz 00

    Czy Palikot nie mółby łaskawie dać przykładu z ta likwidacją i zacząć od siebie?:):)

  • Unijny Burdel potrzebuje Euro-Niewolnikow !(2012-08-27 12:42) Odpowiedz 00

    Wedlug obecnie antynardowego rzadu czerwonych i PObarwionych bandytow najlepiej byloby zlikwidowac Polske na rzecz totalitarnego unijnego Eurokolchozu,bo Polske sie wynarodowi,a unijny burdel sterowany przez midzynarodowke bandytow POd dyrekcja masoneri bedzie mial zysk z Euro-NIEWOLNIKOW !
    Takie sa zalozenia masonow z POslusznymi bandytami w kazdym kraju kontynetu Europa (nie mylic POjec Europa z unijnym Euro-Kolchozem,czego nie odrozniaja POrazenia PO mozgach !)