Legia przełamała złą passę i w niedzielę pokonała Polonię Warszawa 1:0 w 17. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Zespołowi z Łazienkowskiej nie udało się to w pięciu ostatnich ligowych derbach stolicy. Ostatni raz Legia pokonała lokalnego rywala w rozgrywkach Ekstraklasy 9 kwietnia 2006 roku (1:0).

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami trenera gospodarzy Macieja Skorży, jego podopieczni od początku ruszyli do zdecydowanych ataków. W 14. minucie świetną okazję zmarnował Michał Kucharczyk, który po dośrodkowaniu Jakuba Rzeźniczaka strzelił głową prosto w bramkarza gości Sebastiana Przyrowskiego. Wyraźna przewaga gospodarzy przyniosła efekt niewiele ponad 10 minut później. Maciej Sadlok niefortunnie interweniował po strzale Michala Hubnika i wpakował piłkę do własnej bramki.

Przed przerwą bliski wyrównania był Adrian Mierzejewski. Kapitan Czarnych Koszul ominął bramkarza Legii Wojciecha Skabę, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zmarnował najlepszą okazję dla swojego zespołu w pierwszej połowie. Wcześniej groźnie strzelał Artur Sobiech.

Kilka minut po przerwie Hubnik powinien wpisać się na listę strzelców bez pomocy rywali. Po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka strzelił prosto w Przyrowskiego, a dobitka z kilku metrów również nie przyniosła efektu.

W pierwszej części spotkania wyróżniał się Mierzejewski

Goście jednak nie zamierzali się poddawać i coraz groźniej atakowali bramkę rywali. W pierwszej części spotkania wyróżniał się Mierzejewski. Po przerwie kapitan Polonii był już mniej widoczny. To mogły być skutki mocnego przeziębienia, przez które pomocnik wrócił do treningów dopiero w sobotę. Podobne problemy miał Łukasz Trałka.

W końcówce spotkania rozmiary zwycięstwa mógł powiększyć Kucharczyk, ale fatalnie spudłował z 10 metrów. W ostatnich minutach na boisku pojawił się wypożyczony z cypryjskiego Apollonu Limassol Nigeryjczyk Felix Ogbuke, który do Warszawy dotarł dopiero w sobotę.

Ta porażka zmniejszyła szanse Polonii na zajęcie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Legia z kolei potwierdziła, że będzie się liczyła w walce o mistrzostwo Polski.