statystyki

Cameron w wielkanocnym orędziu: Musimy bronić naszych chrześcijańskich wartości

27.03.2016, 18:45
David Cameron

David Cameronźródło: Bloomberg

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron w tradycyjnym orędziu wielkanocnym powiedział w niedzielę, że Zjednoczone Królestwo musi pozostać zjednoczone i musi bronić swych chrześcijańskich wartości.

Reklama


Reklama


Cameron, który Wielkanoc spędza z rodziną na hiszpańskiej wyspie Lanzarote, dodał, że odpowiedzialność, ciężka praca i współczucie ważne są dla ludzi "każdej wiary i niewierzących".

Premier odniósł się w swoim orędziu do ostatnich zamachów terrorystycznych w Brukseli na lotnisku i w metrze, gdzie zginęło 31 osób, 300 zostało rannych, przeprowadzonych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

"Kiedy terroryści usiłują zniszczyć charakter naszego życia, tak jak nikczemnie próbowali w tym tygodniu w Brukseli - musimy stanąć razem i pokazać, że nigdy nie damy się zastraszyć przez terror" - powiedział brytyjski premier.

"Musimy pokazać, że w tej walce naszego pokolenia pokonamy zgubną ideologię leżącą u korzeni terroryzmu, z dumą staniemy w obronie naszych wartości i naszego stylu życia" - zaznaczył Cameron.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • Czyżby wreszcie skumał(2016-03-27 23:11) Odpowiedz 20

    o jakie to wartości chodzi? Mało prawdopodobne. W Londynie oderżnęli żołnierzowi głowę. Jakiego rodzaju to przestępstwo? Kryminalne? Czy jednak rasistowskie na tle religijnym?

  • Brukselka(2016-03-27 19:00) Odpowiedz 10

    po takim oświadczeniu będzie musiał opuścić Unie

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama