statystyki

Grecja: Po wejściu w życie porozumienia UE z Turcją wciąż zwiększa się liczba uchodźców

20.03.2016, 14:47; Aktualizacja: 20.03.2016, 14:47
W ciągu 24 godzin do 8 rano w niedzielę lokalnego czasu na greckie wyspy przybyło według greckiego rządowego centrum antykryzysowego 875 uchodźców i migrantów.

W ciągu 24 godzin do 8 rano w niedzielę lokalnego czasu na greckie wyspy przybyło według greckiego rządowego centrum antykryzysowego 875 uchodźców i migrantów.źródło: PAP

Napływ migrantów do Grecji w niedzielę, już po wejściu w życie porozumienia UE z Turcją zamykającego szlak egejski, wciąż trwał i przyniósł kolejne ofiary. Utopiły się dwie dziewczynki, a dwaj syryjscy uchodźcy zmarli na serce - podała grecka policja.

Reklama


Reklama


Utopione dziewczynki, które w niewyjaśnionych okolicznościach wypadły z łodzi transportującej około 40 migrantów, wyłowiła z morza straż przybrzeżna niedaleko Rodos.

Z kolei dwaj syryjscy uchodźcy po przybyciu rano łodzią na Lesbos zmarli na atak serca - podał przedstawiciel na wyspie wysokiego komisarza ds. uchodźców ONZ (UNHCR) Boris Czeszirkow.

W ciągu 24 godzin do 8 rano w niedzielę lokalnego czasu na greckie wyspy przybyło według greckiego rządowego centrum antykryzysowego 875 uchodźców i migrantów.

Podpisane w piątek w Brukseli porozumienie między Unią Europejska a Turcją przewiduje odsyłanie do Turcji wszystkich migrantów przybyłych do Grecji poczynając od niedzieli, włącznie z pragnącymi uzyskać azyl Syryjczykami.

Grecy już po południu w sobotę zaczęli odsyłać ze swoich wysp wszystkich migrantów i uchodźców, aby opróżnić ośrodki rejestracji - pisze agencja EFE.

Zgodnie z porozumieniem za każdego Syryjczyka odesłanego z Grecji do Turcji, inny Syryjczyk zostanie przesiedlony z Turcji do UE. Pierwszeństwo przysługuje tym migrantom, którzy nie próbowali nielegalnie przedostać się do krajów unijnych.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • obserwator(2016-03-21 09:30) Odpowiedz 10

    Turcja to wie co robi i umie negocjować z przedstawicielami UE

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama