statystyki

Sondaż TNS Polska: Poparcie dla PiS i PO mniejsze niż w lutym

14.03.2016, 17:04; Aktualizacja: 14.03.2016, 17:13
OFE w Sejmie

Sondaż TNS Polska: Poparcie dla PiS i PO mniejsze niż w lutymźródło: Inne

Wśród osób, które zadeklarowały udział w wyborach, na PiS zagłosowałoby 38 proc., na Nowoczesną - 13 proc., na PO - 12 proc., a na Kukiz'15 - 9 proc. - wynika z marcowego sondażu TNS Polska. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego.

Reklama


Reklama


Na początku marca udział w wyborach zdecydowanie zadeklarowało 25 proc. ankietowanych (wzrost o 6 punktów proc.), 35 proc. raczej wzięłoby udział w głosowaniu. Do urn nie poszłoby na pewno 18 proc. respondentów, a 15 proc. raczej by tego nie zrobiło. 7 proc. badanych jeszcze nie wiedziało, jaką podjęłoby decyzję.

Spośród osób, które zadeklarowały udział w wyborach, na PiS głos oddałoby 38 proc. - o 2 punkty proc. mniej niż w lutym.

Na Nowoczesną zagłosowałoby 13 proc. - tyle samo, co w poprzednim sondażu.

PO poparło 12 proc. ankietowanych - o 3 punkty proc. mniej niż w sondażu z lutego. TNS podaje, że to najniższy wynik PO w cyklicznych badaniach tego ośrodka realizowanych face-to-face.

Do Sejmu dostałby się jeszcze Ruch Kukiz'15 z 9-proc. poparciem, które nie zmieniło się od poprzedniego miesiąca.

Pozostałe ujęte w sondażu ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. progu wyborczego. Na PSL zagłosowałoby 5 proc. ankietowanych (1 punkt proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu), na SLD - 3 proc. badanych (1 punkt proc. więcej), na KORWiN - 2 proc. (1 punkt proc. mniej), na Partię Razem - 1 proc. (1 punkt proc. mniej). Na Twój Ruch nie było wskazań, podobnie jak na jakąś inną partię.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 18 proc. nie było zdecydowanych, na kogo oddać głos; to o 8 punktów proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu.

TNS Polska przeprowadziła sondaż w dniach 4-9 marca na ogólnopolskiej grupie 975 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Preferencje partyjne zostały wyliczone dla 551-osobowej grupy respondentów deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • kALIF(2016-03-14 17:55) Odpowiedz 71

    Opozycja wraz z życzliwymi sobie kręgami europejskimi nie ustają w nękaniu naszego kraju, tak aby przywrócić do władzy tych, którzy będą realizowali wspólne interesy, kosztem polskiego społeczeństwa. Aktywizację wrogów ojczyzny widać jak na dłoni. Mimo, iż kraj znalazł się w przebudowie, nie milknie negatywny przekaz na arenie międzynarodowej. Na ustach sprzedajnych polityków tylko jedno – Komisja Wenecka, tak jakby była to jakaś wyrocznia. Jest to działanie celowe, mające odwrócić uwagę od tego, co rzeczywiście dzieje się w kraju.

  • jank(2016-03-14 19:24) Odpowiedz 50

    Prawo i Sprawiedliwość ma większe poparcie niż trzy kolejne ugrupowania razem wzięte

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama