statystyki

Prof. Chmaj: Mamy małą polską wojenkę, która psuje nam opinię za granicą

10.03.2016, 09:55; Aktualizacja: 10.03.2016, 09:55
Trybunał konstytucyjny

Prof. Chmaj: Mamy małą polską wojenkę, która psuje nam opinię za granicąźródło: PAP

"To mi przypomina historię, kiedy ktoś przegrywa sprawę sądową w I instancji, przegrywa w II instancji, przegrywa skargę kasacyjną w Sądzie Najwyższym i krzyczy: 'Jeszcze pójdę do Strasburga!'. Nie wiem, gdzie jest ta ostateczna instancja dla rządu, ale cała sprawa jest kompletnie niepotrzebna" - mówi o sporze rządzący-Trybunał Konstytucyjny gość RMF Classic, konstytucjonalista prof. Marek Chmaj.

Reklama


Reklama


Jego zdaniem, "mamy zupełnie niepotrzebną małą polską wojenkę, która psuje nam opinię za granicą". "Osłabia się nasz szacunek do państwa i tworzonego przez nie prawa. To wszystko prowadzi w złym kierunku" - uważa prof. Chmaj. Dodaje, że Trybunał jest bezpiecznikiem dla funkcji ustawodawczej Sejmu.

"Jeśli wyjmiemy bezpiecznik, to może się okazać, że pewnego dnia obudzimy się w innej rzeczywistości" - mówi profesor. Jego zdaniem, nawet pomimo odmowy publikacji wyroku TK i tak nie będzie dostrzegał przepisów, które uznał za niekonstytucyjne.

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

 • wars(2016-03-10 10:47) Odpowiedz 73

  Panie Profesorze! Niech sie Pan tak nie przejmuje opinia zagranicy o Polsce, bo zagranica bardziej martwi sie o swoje interesy niz nasze sprawy. Niech lepiej zagranica martwi sie tez o swoja opinie u innych, zwlaszcza za dzialnia pani Merkel w sprawie uchodzcow.... A tego jej przyszle pokolenia na pewno nie wybacza. Nie podlizujmy sie Zachodowi, no chyba, ze ktos ma w tym swoj prywatny (i bardzo wymierny finansowo) interes!!!!

 • Polak(2016-03-10 13:27) Odpowiedz 51

  Znalazł się obrońca polskości, zdrajca narodu

 • Polacy mają wojenke?(2016-03-10 13:06) Odpowiedz 50

  chyba z wami mamy wojenkę, towarzyszu koszerny.

 • kALIF(2016-03-10 12:26) Odpowiedz 42

  CO ZA KACAP CZY TO JEDEN Z 50 ,tyś KACAPÓW ZOSTAWIONYCH W POLSCE PRZEZ STALINA

 • Zdziczenie i ksenofobia osiąga już zenit(2016-03-10 12:09) Odpowiedz 34

  Ciekawy postulat warsa z tą moralnością Kalego. Jak dają się doić to wyłudzajmy co się da, a jak plują w twarz to ocierajmy rękawem. Kultura wschodnia. Dodam więc: Zrezygnujmy z unijnych dopłat, niech będzie jak za PRL - tylko bida ale nasza, narodowa! Stańmy z widłami na granicy polsko-sowieckiej na co nam jakieś Amerykany z ich demokracją!

 • Inspektor pracy(2016-03-10 15:13) Odpowiedz 11

  Cholera ,nie protestowali--chłopcy Oligarchi Sądowniczej --rodzin zamkniętych w samych sobie nie protestowali jak w szalonym trybie Robotnicy nawet Ci zatrudnieni od 15r życia byli okradani z wieku emerytalnego ,nie protestowali także jak okradano z tego wieku wstecznie ,zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach ,nie-protestowali jak okradano ludzi którzy za komuny i postkomuny miel po 1000 dni ponad ustawowo i nikt tego nie wykazuje na świadectwach pracy do dziś chociaż na odwrót ART 12 Ustawy o Emeryturach POdmostowych. Nieprotestowali jak Tusk wyrzucał do kosza miliony podpisów społecznych!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama