statystyki

Rzecznik rządu: Prezes TK organizuje sobie spotkania. Będziemy publikować tylko orzeczenia wydane w ustawowym składzie

09.03.2016, 09:18; Aktualizacja: 09.03.2016, 09:18
"Prezes TK organizuje sobie spotkania. Będziemy publikować tylko orzeczenia wydane w ustawowym składzie"

"Prezes TK organizuje sobie spotkania. Będziemy publikować tylko orzeczenia wydane w ustawowym składzie" źródło: Materiały Prasowe

"Jeżeli Trybunał Konstytucyjny będzie wydawał wyroki w składzie, który określa ustawa, to na pewno będą one publikowane. Problem w działaniu Trybunału tkwi w tym, że bardzo wybiórczo traktuje polskie prawo" - mówi gość RMF FM, rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Reklama


Reklama


"Trybunał z jednej strony mówi, że podlega konstytucji, a z drugiej strony obecny prezes orzeka na podstawie ustawy nieobowiązującej, bo orzeka w składzie, który wynika z uchylonej w grudniu ustawy" - dodaje. Zaznacza, że rząd będzie publikował takie wyroki TK, "które będą zapadały zgodnie z prawem". Zdaniem gościa RMF FM, "to, co zrobi Trybunał, to nie będzie orzeczenie, a można traktować jako opinię". "To są spotkania, które organizuje prezes Rzepliński" - uważa Rafał Bochenek. "Nie może być tak, że decyzja jednej osoby będzie determinowała funkcjonowanie instytucji państwa, która powinna stać na straży polskiej demokracji" - dodaje gość Kontrwywiadu RMF FM.

Rafał Bochenek pytany o to, czy premier podpisała się pod zaproszeniem dla Komisji Weneckiej, odpowiada: "Zaproszenie zostało wysłane przez szefa MSZ i on został pod tym podpisany". "Chcieliśmy doprowadzić do takiej sytuacji, że organ, który cieszy się powagą na arenie międzynarodowej, będzie mógł doprowadzić do zakończenia sporu politycznego w Polsce. Liczyliśmy na obiektywną opinię" - tłumaczy rzecznik rządu. Jego zdaniem, Komisja Wenecka "jawnie zaangażowała się w spór polityczny" i doprowadziła do wycieku projektu opinii. Bochenek dodaje, że ten projekt dotarł do "antyrządowego medium" i "to stało się amunicją". "Opinia Komisji Weneckiej nie jest dokumentem wiążącym. Nie demonizowałbym tego dokumentu" - mówi również gość Kontrwywiadu RMF FM. Pytany o to, po co w takim razie szef MSZ zwracał się do Komisji z prośbą o opinię, odpowiada: "Zawsze warto się radzić i warto rozmawiać".

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

  • Czas na samooczyszczenie WS(2016-03-09 09:51) Odpowiedz 21

    Bardzo słuszna uwaga rzecznika. Dosyć łamania Ustaw i Konstytucji RP przez Rzeplińskiego i PO-PSL. ___Wymiar Sprawiedliwości jest skompromitowany brakiem lustracji i dekomunizacji.

  • BoloiLolo(2016-03-15 13:11) Odpowiedz 00

    Czy ten Trybunał jest jak jakaś Kosmiczna Rakieta którą nie daje się sterować ...czy te ""Czipy Komputerowe"" są aż tak skomplikowane że nie można tego pojąć,,, wygląnda na to że sami się pogubili..... Dlaczego Tak wielkie Cuda nie dzieją się w Anglii gdzie za gwałt Polak dostał 70 lat albo w Szwecji Norwegii , Finlandii , czy nawet u naszych sąsiadów Niemców,,, niech czytelnicy sami ocenią kto jest winien,,, oraz kto pozwolił aby powstał nowy""" Instytut Upodlenia Narodu Polskiego jak Amber Gold """ten system Upodlenia Narodu Polskiego miał miejsce ,, tu się zapomnieli co mówią Dyrektywy Unii Europejskiej co do przejrzystosci gospodarczej ,,, potrzebna jest Syberia jako Antybiotyk na Szarlatanerie .....Jak Amerykański Bankier Bernard Madoff narobił machlojek to Sędzia Amerykański załadował Dorpedę dalekiego zasięgu na 140 lat i nawet jakby zakopał złoto lub dolary to ich nigdy nie będzie oglądał , no chyba że w grobie tam po ciemku.....Straszliwe Upodlenie Narodu Polskiego a jak działa wymiar sprawiedliwości to każdy widzi i słyszy jak Wielki Trybunał Dziadków pracował ale nie zapominajmy że 40 wyroków jak podała Polska Telewizja nie wyegzekwował ,,a to niby dlaczego,,,,bo ma ciężką chorobę starczą...Piszę to co widzę ale moje trzy Pozwy w Sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Cięzkiego,,,Co to za wymiar czasowy Sądownictwa ,,,czasami by Sołtys Kierdziołek dałby szybszy i sprawiedliwszy WYROK...a tu Debata Wielka czy ma być kara i jeszcze Telewizor kolorowy, gazety i nie wiem jeszcze co dla tego Draństwa.... zwiń

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama