statystyki

Duda o incydencie na A4: Taka rzecz nie powinna się zdarzyć. [Zobacz zdjęcie z wypadku]

05.03.2016, 11:17; Aktualizacja: 05.03.2016, 16:57
limuzyna prezydenta zdjęcie

Moment wypadku prezydenckiego auta zarejestrowany kamerą samochodową, zaprezentowany na ekranie laptopa przez autora nagrania Mirosława Zielińskiego we Wrocławiu. źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda wyraził przekonanie, że sprawa pęknięcia opony w jego limuzynie zostanie wnikliwie zbadana. Taka rzecz nie powinna się zdarzyć – powiedział w sobotę dziennikarzom w Istebnej. Podziękował też kierowcy z BOR, który prowadził samochód.

Reklama


Reklama


W czasie piątkowego przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4 w okolicach Lewina Brzeskiego w samochodzie prezydenta uszkodzeniu uległa opona. Auto, którym jechał, wpadło w poślizg i zsunęło się do rowu. Prezydentowi ani żadnej z towarzyszących mu osób nic się nie stało. BOR we współpracy z policją ustala przyczyny zdarzenia.

„Jak państwo widzicie, jestem cały i zdrowy. Sprawa będzie badana przez ekspertów. Jak sądzę, mam nadzieję, że zostanie zbadana porządnie i wnikliwie, bo taka rzecz się nie powinna zdarzyć” - powiedział dziennikarzom prezydent, który przyjechał do Istebnej na narty.

„Natomiast głębokie podziękowania i ukłony w kierunku pana kierowcy – oficera Biura Ochrony Rządu, który prowadził samochód” - dodał Duda.

Okoliczności incydentu z udziałem prezydenckiej limuzyny bada prokuratura. Prokurator Artur Rogowski z Prokuratury Okręgowej w Opolu poinformował PAP w sobotę, że w tej sprawie prowadzone jest tzw. postępowanie w niezbędnym zakresie, czyli mające na celu ustalenie, czy istnieją podstawy do wszczęcia w tej sprawie postępowania, śledztwa bądź dochodzenia. Prokuratura Rejonowa w Brzegu przeprowadziła już oględziny miejsca, gdzie doszło do uszkodzenia opony.

Prezydent wraz z małżonką składa w sobotę wizytę w Beskidzie Śląskim. Od rana Duda zjeżdża na nartach o ośrodku Złoty Groń w Istebnej, gdzie ma wziąć udział w ceremonii wręczenia nagród uczestnikom zawodów narciarskich. Ocenił, że jeździ się trudno, bo warunki są już właściwie wiosenne. Chwalił natomiast postępy młodych narciarzy, z którymi zjeżdżał.

Po południu para prezydencka obejrzy konkurs pucharu świata w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle Malince. Otwarty w 2008 r. obiekt nosi imię Adama Małysza. Konkurs PŚ na tej skoczni zostanie rozegrany po raz czwarty w historii.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

 • drwal(2016-03-05 12:22) Odpowiedz 158

  panie ziobro do dzialania!!!! ze swej strony życze panu prezydentowi dużo zdrowia

  Pokaż odpowiedzi (4)
 • Prorok(2016-03-05 16:25) Odpowiedz 143

  Radykalna zmiana procedur bezpieczeństwa wokół prezydenta Dudy jest jedyną drogą do uniknięcia scenariusza "Duda na Wawel", już śpiewanego na manifestacjach KOD-u....................Tak się składa, że Komorowski zostawił nam wciąż obowiązującą ustawę o działalności zagranicznych służb na terenie Polski. Watykan ma gwardię szwajcarską, nam przydałaby się teraz gwardia węgierska. Jak najszybciej.

 • Leo(2016-03-05 12:58) Odpowiedz 131

  Przedstawiciele producenta samochodu nie puszczą tego płazem. Mam taką nadzieję.

 • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-03-05 16:04) Odpowiedz 123

  Co firma, która miała być założona przez byłych SB-eków, robiła w BOR?! Kilka uwag z pobocza zdarzenia na A4… Trzeba się zająć do ostatniej osoby, która zajmowała się tym samochodem .

 • seba(2016-03-05 14:08) Odpowiedz 114

  A może to ostrzeżenie - aluzja aby Duda nie "oponował" przy zaprzysiężeniu sędziów TK.

 • Czas na zmiany(2016-03-05 13:36) Odpowiedz 108

  Takie złe rzeczy się zdarzają , choć dziwne , ze głównie partiom prawicowym , które chce się delegalizować (np. Niemcy). Lewactwo słynie z obłudy, a niestety lewacko-liberalne frakcje przewodzą w UE - tym gorzej dla PIS w kwestii KW, też lewacko-liberalnej. Czy nie czas na zmiany by było mniej "przypadkowych" katastrof. Może "Brexit" by pomógł.

 • obserwator(2016-03-05 19:28) Odpowiedz 101

  Jedynie prawi i sprawiedliwi i nie dopuszczający do jakiegokolwiek wypadku, dopuścili do zagrożenia życia prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej! Co by było, gdyby coś mu się stało, albo (nie daj boże) gdyby zginął? Tak napuściliście Polaków na siebie, że wojna domowa mogła by się zdarzyć. Nieprawdopodobna bylejakość działania nowej władzy!Nie na ;puszkach i na parówkach należy zbadać tę sprawę!

 • windykator(2016-03-05 14:39) Odpowiedz 84

  do @ seba- - To nawet bardzo prawdopodobne... Dzięki za pomysł Może w ogóle chodzi o to, żeby jak najmniej "oponował"... -----------------------------------------------------------------------------------------------------------Nie ma przypadków sa tylko ...

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Polak(2016-03-05 17:01) Odpowiedz 86

  To wygląda na ewidentny zamach,chciano zabić. PiS powinno rozpocząć inwigilację PO, Nowoczesnej, Czerskiej i PSL. Powyrzucać element podejrzany z kluczowych stanowisk w państwie, bo to może się powtórzyć. Z wrogiem się nie rozmawia, wroga się eliminuje

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • obserwator(2016-03-05 19:33) Odpowiedz 75

  Nowa władza, dziadostwem swojego rządzenia i insynuacjami znów obudziła psychiczne lęki wcale nie tak małej liczby obywateli.... Lęk, strach, spisek i zamach.Macierewicz.Jak tak fantastyczni nowi rządzący , święci, bez parcia na stanowiska, wrażliwi, bez kumoterstwa, bez insynuacji ki kłamstwa mogli do tego dopuścić?!

 • Na jakich oponach ...(2016-03-05 12:18) Odpowiedz 611

  .... jechał ten Bolid Młodzieży Wiejskiej ?

 • windykator(2016-03-05 14:33) Odpowiedz 53

  To nawet bardzo prawdopodobne... Dzięki za pomysł Może w ogóle chodzi o to, żeby jak najmniej "oponował"... ----------------------------------------------------------Nie ma przypadków sa tylko ...

 • chorym trudno wytłumaczyć(2016-03-05 21:51) Odpowiedz 25

  tO PODÓJNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ! dLATEGO, ŻE NARAZILI ŻYCIE PREZYDENTA rZECZYPOSPOLITEJ pOLSKIEJ. dWA, ŻE JEST TYLU W pOLSCE z CHORĄ WYOBRAŹNIĄ, ŻE ZNÓW PRZEZ WIELE LAT TŁUMACZYLIBYŚMY SIĘ Z TEGO, ŻE NIE JESTEŚMY JELENUIAM,I!. nAJGORSZE JEST TO, ŻE TYCH SCHIZOFRENIKÓW mACIEREWICZÓW I PREZESÓW DOP[UYŚCILIŚMY DO WŁADZY./ tERUDNO JEST TAKIM SZALEŃCVOM PRZEKONA, ŻE WEYPADKI SIĘ ZDARZAJĄ. Oni zawsdze zobaczą zamach...

 • Neo-BOLSZEWIKI z PIS .. poskarżą sie do Komisji W.(2016-03-05 23:54) Odpowiedz 24

  A może to jedynie ... "strzelił szampan" w samochodzie, ...i opona ze strachu też pękła ?. Mister Błaszczak ma już jednak ... "polityczną hipotezę" co do winowajcy w sprawie pęknięcia opony , a Mister Macierewicz ... jest już pewny ZAMACHU ... tym razem KOD-u.

 • BOB (2016-03-07 19:19) Odpowiedz 00

  Krajowa limuzyna powinna zostac zakupiona Polonez -Warszawa -Syrena SOPRT a nie tam jakies BMW wybrakowane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama