Tusk zostanie jako przewodniczący Rady Europejskiej na drugą kadencję?

02.03.2016, 10:49; Aktualizacja: 02.03.2016, 11:16
Donald Tusk

Donald Tuskźródło: ShutterStock

Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” pisze w środę, że nie jest wykluczone, iż przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, którego początki w Brukseli były raczej trudne, będzie mógł pozostać na tym stanowisku przez kolejne dwa i pół roku.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (8)

  • do(2016-03-02 12:08) Zgłoś naruszenie 82

    zostanie jak zmieni nazwisko na Task...

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-03-02 12:32) Zgłoś naruszenie 162

    DLA MNIE TO TYLKO ŚWINIA NIEMIECKA KTÓRA JADŁA POLSKI CHLEB miesięcznika „Znak” na temat polskości wypowiedział się 30-letni historyk: „Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić”. Historyk ów nazywał się Donald Tusk.

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-03-02 12:33) Zgłoś naruszenie 132

    Folksdojcz Tusk nie rozwinął się jako myśliciel, zapragnął władzy. Dwie dekady po sformułowaniu tezy, że „polskość to nienormalność”, jako premier polskiego rządu rozpoczął realizację szeroko zakrojonego programu uzdrowienia krajan z owej niechcianej i nienormalnej przypadłości. Czyli leczenia Polaków z polskości. A także zredukowania Polski do roli peryferyjnego, bezsilnego, bezwolnego i całkowicie podporządkowanego centrali zaplecza, rezerwuaru taniej siły roboczej i drenowanego bez cywilizowanych standardów rynku zbytu. Od sześciu lat Donald Tusk konsekwentnie, krok po kroku, z niesamowitą skutecznością pozbawia Polskę i Polaków kolejnych elementów decydujących o niepodległości, sile, zamożności, bogactwie kultury, bezpieczeństwie, tożsamości i szansach na cywilizacyjny rozwój.

    Odpowiedz
  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-03-02 12:46) Zgłoś naruszenie 112

    Nie wiem dlaczego ale w takich momentach przypomina mi się książka Wieszanie Rymkiewicza.-..............................................do tego czasu PO ścierwie zostanie ino smród a PO judonazijewropie zgliszcza.

    Odpowiedz
  • Helena(2016-03-02 13:18) Zgłoś naruszenie 101

    on wroci do Polski ale na Rakowiecka - ten adres jest mu pisany za wszelkie zlo jakie dokonal.............................................Niech nasi niemieccy przyjaciele wezmą go na kanclerza, POchodzenie ma odPOwiednie,tylko chrońcie waszego prezydenta

    Odpowiedz
  • Kariera Nikodema Dyzmy(2016-03-02 13:21) Zgłoś naruszenie 111

    Mam nadzieję że do tego czasu problem Tuska zostanie rozwiązany przez różne śledztwa w sprawach , które miały miejsce za jego rządów. -- Za zasługi dla Niemiec ,ma większe szanse jako kandydat na urząd Kanclerza Niemiec, w Polsce jest znany jako człowiek, który nie dotrzymuje obietnic.

    Odpowiedz
  • Wymienią tylko ...(2016-03-02 17:46) Zgłoś naruszenie 10

    .... sznurki na nowe i może być.

    Odpowiedz
  • Raj(2016-03-02 20:14) Zgłoś naruszenie 21