Wśród niezbędnych inwestycji kandydatka PiS wymieniła drogę Via Baltica, trasę kolejową Rail Baltica oraz - ewentualnie w przyszłości - pociąg z Łomży do Warszawy. "Musi być lepsza infrastruktura, bo firmy zagraniczne nie będą chciałby inwestycji w regionie, do którego nie mogą dojechać" - powiedziała Anna Maria Anders.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit powiedział, że spójność komunikacyjna jest jednym z głównych wyzwań rządu Prawa i Sprawiedliwości, a zaniedbany przez wiele lat obszar Polski wschodniej wymaga odważnych decyzji. Zadeklarował, że rząd Beaty Szydło takie decyzje będzie podejmował. "Będziemy podejmowali decyzje dotyczące budowy Via Baltica, obwodnicy Łomży i innych dróg, które w północno-wschodniej części Polski były przez wiele lat zaniedbywane i wymagają zainteresowania i wsparcia" - stwierdził Jerzy Szmit.

Uzupełniające wybory do Senatu odbędą się w okręgu numer 59. Obok Anny Marii Anders o mandat senatorski ubiegają się: Mieczysław Bagiński z PSL, Szczepan Barszczewski z partii KORWiN, Andrzej Chmielewski z Samoobrony oraz dwaj niezależni kandydaci startujący z własnych komitetów: Sławomir Gromadzki i Jerzy Ząbkiewicz. Głosowanie - 6 marca.