statystyki

Krajowa Rada PO ocenia 100 dni rządu Szydło: Mamy do czynienia z władzą totalną

26.02.2016, 13:03
Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przemawia, podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej w Warszawie

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przemawia, podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej w Warszawieźródło: PAP

W Warszawie obraduje Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Ma między innymi ocenić 100 dni rządu Beaty Szydło. Politycy Platformy będą też rozmawiać o najbliższych aktywnościach partii - o tworzeniu klubów obywatelskich oraz o przygotowaniach do mającego się odbyć we wrześniu kongresu programowego.

Reklama


Reklama


Szef PO Grzegorz Schetyna mówił, że partia będzie opozycją totalną, bo - jak się wyraził - "mamy do czynienia z władzą totalną". Przekonywał, że przez 100 dni, rząd nie zrealizował żadnej obietnicy. W jego ocenie, dziś mamy ciąg dalszy kampanii wyborczej. Jak powiedział, PiS-owi chodzi o to, by mieć władzę. Mówił też, że obecna władza dzieli ludzi, a wobec swoich przeciwników politycznych używa języka nienawiści. Dlatego - przekonywał - Platforma musi być twardą opozycją. Dodawał, że PO musi też mówić o osiągnięciach dwóch kadencji swoich rządów.

Rada Krajowa ma zatwierdzić personalne decyzje zarządu partii, który obradował wczoraj wieczorem. Z zasiadania w tym gremium zrezygnowali: Radosław Sikorski i Jacek Rostowski. Obaj wycofali się z polityki i nie kandydowali w jesiennych wyborach parlamentarnych. Z pracy w zarządzie rezygnuje też posłanka PO ze Śląska Danuta Pietraszewska. Zwalniane miejsca mają zająć: Rafał Trzaskowski i Borys Budka. Na stanowisko jednego z wiceprzewodniczących ma awansować Tomasz Siemoniak.

Rada Krajowa ma też zatwierdzić wybór Stanisława Gawłowskiego na p.o. sekretarza generalnego Platformy. Jego zastępcami będą: Tadeusz Zwiefka, Czesław Mroczek i lider partyjnej młodzieżówki Konrad Zaradny. Skarbnikiem ma być poseł Mariusz Witczak.

Podczas posiedzenia Rady zostanie powołany zespół doradców ekonomicznych. W jego skład wejdą między innymi: Dariusz Rosati, Janusz Lewandowski i Jacek Rostowski. Z kolei Radosław Sikorski, Lena Kolarska-Bobińska, Michał Boni i Paweł Zalewski będą w Radzie Programowej Instytutu Obywatelskiego - think tanku PO.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • mądra(2016-02-26 13:24) Odpowiedz 100

  Po co te wszystkie zawody ?. Przecież i tak już nikt na PO w przyszłości nie zagłosuje. Jedynie tylko sami na siebie.

 • KALIF(2016-02-26 13:25) Odpowiedz 80

  Jesteście bandą złodziei, malwersantów, wam kury szczać ....! Trzeba zacząć ich wsadzać do więzienia za te ich wszystkie przekręty.

 • Ot, problem(2016-02-26 13:26) Odpowiedz 80

  Przygania kocioł garnkowi. Jaka ta PO coraz śmieszniejsza. Frustracja po przegranej jeszcze po nich nie spłynęła. gorzej bo donoszą obcym na polski rząd. No cóż kasiorka jest dziś dla innych i korytko coraz bardziej puste.

 • Do pierdla(2016-02-26 13:33) Odpowiedz 70

  bandyto, ty i Rudy Matoł.

 • bolo(2016-02-26 14:21) Odpowiedz 70

  Schetyna ten błazen totalny zatopi platformę na amen. Dzięki Grzesiu!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama